5 ADIMDA PRATİK MAKYAJ NASIL YAPILIR?

sade-makyajSabah kalkar kalkmaz kısa sürede pratik makyaj yapmak için neler yapılmalı?
Fondöten yerine bb krem kullanmak, daha doğal bir görünüm verecek ve daha pratik bir uygulama yapmanızı sağlayacaktır. Dilerseniz nemlendiricinizden sonra dilerseniz de tek başına uygulayacağınız bb krem ile orta derecede cilt kusurlarına sahipseniz kolaylıkla canlı bir görünüm kazanabilirsiniz.
Bb kremle düzenlenen cilt tonundan sonra sıra cilde ışıltı vermekte… bunun için elmacık kemiklerinizin üzerine veya yüz şeklinize göre allık uygulama şeklinize bağlı olarak hafif miktarda bronzer uygulayabilirsiniz. Bronzer kullanmıyorsanız cildinize uygun tonda ışıltılı allıkları tercih edebilirsiniz.
Far olarak daha doğal tonları tercih edin. Kahve ve kahve tonlarını uygulayabilir, ışıltılı görünüm istiyorsanız ışıltılı farlardan yararlanabilirsiniz. göz-makyajı2Böylelikle doğal tonlarda kullanacağınız far ile doğal bir makyaj elde edecek ve bakışlarınıza da belirginlik katmış olacaksınız.
Göz kalemi veya eyeliner, sabahları göz makyajını ağır gösterecektir. Daha doğal ve aynı zamanda etkileyici bakışlar elde etmek için rimel uygulayın.
Dudaklarınıza yine doğal tonlarda kalem uygulayıp ardından dilerseniz dudak balmı, dilerseniz ruj uygulayabilirsiniz. Dudak kaleminden sonra tek başına uygulayacağınız doğal tonlu dudak parlatıcısı ise dudakların dolgun görünmesine yardımcı olacaktır.

Share

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aşağıdaki alanı doldurunuz *

Follow Me