Accu Chek Performa Nano

Şeker Ölçümünün önemi ve Accu Chek Performa Nano

Accu Chek Performa

Accu Chek Performa Nano Set

Şeker hastalığı yani Diyabet her yaşta her insanın karşılaşabileceği bir hastalık.  Şeker hastalığını Tip 1 Diyabet  , Tip 2 diyabet  ve gestasyonel diyabet (gebelik diyabeti )  şeklinde 3’e ayırabiliriz.  Bu her 3 tip şeker hastalığında da doğru ve düzenli şeker ölçümü yapmanın önemi gerçekten çok büyük.  Kan şekerinin aç karna, ve yemekten yaklaşık 2 saat sonra ölçüm değer tedavinin seyri ve kullanılacak ilaç dozları açısından çok önemli.  Bu amaçla ev tipi şeker ölçüm cihazları kullanılıyor. Bu şeker ölçüm cihazlarından son zamanlarda en çok tercih edileni ise:  Accu Chek Performa Nano .  Satın almak için : http://www.dermomarket.com/Accu-chek-performa-nano,TA-526.html

Hemen Satın al

Hemen Satın al

Doğru zamanda doğru ölçüm yapmak :

Tip1 Diyabet hastaları  yani insüline bağımlı şeker hastalarının çok sık insülin kullanımı ihtiyacına bağlı olarak , ölçümlerini de sık yapmaları gerekir. Bu tip hastalar günde toplam 8 defaya kadar açlık  ve tokluk şekerlerini ölçme ihtiyacı duyabilirler. Ölçümlerin saati, ve en son öğünden ne kadar sonra ölçüm yapıldığı önemlidir. Açlık şekeri (AKŞ) ifadesi genel olarak  9-12 saatlik bir açlık sonrası yapılan ölçümü ifade eder. Tokluk kan şekeri ise (TKŞ) yemekten 2 saat sonra yapılan ölçümü ifade eder.  Her öğünden önce günde 3-4 kez  hızlı etkili insülin kullanmak durumunda olanlar , yemek yemeden hemen önce ölçüm yaparak insülin dozlarını ayarlamalıdırlar.  Tüm bu hassas ölçümler tedavinin başarısını dolayısı ile hastanın sağlığını etkiler.  Ölçümün sağlıklı olması ve doğru şekilde kayıt altına alınması , hem hastanın hem de hekimin başarısını arttırır. Bu açıdan Accu Chek Performa Nano ölçüm cihazı ve Accu Chek Performa ölçüm çubukları son derece üstün başarıya sahip yüksek teknoloji ürünü .

Tip2 Diyabet hastaları , doğrudan insülin eksikliğine bağlı olmayan bir şeker hastalığı olan tip 2 şeker hastalığında , çok daha karmaşık bir durum söz konusudur.  Vücudun yükselen kan şekerine verdiği tepki de, salgılanan insülene verdiği tepki de istendiği gibi değildir. Bu nedenle tek yönlü bir tedavi değil , bir çok  farklı metabolik olayı etkileyen yönlerde tedavi uygulanması gerekir.  bu açıdan doğru ve düzenli şeker ölçümü yapmak daha da büyük önem kazanır.  Accu chek Performa Nano tip 2 diyabet hastaları için de oldukça önemli avantajlar sunan bir cihaz.

Gestasyonel Diyabet ise hamilelik döneminde görülen  Şeker hastalığıdır. Hamilelik döneminde vücudun insülin ihtiyacı artar. Çoğunlukla doğumdan sonra durum normale dönse de ileriki yaşlar için şeker hastalığı ihtimali yüksektir. Bu durumun erken tespiti için hamilelik boyunca şeker ölçümleri yapılmalıdır. Gestasyonel diyabet hastaları insülin kullanmak durumunda kalabilirler. Bunun için düzenli şeker ölçümü ve Accu chek Performa nano şeker ölçüm cihazı ve şeker ölçüm çubuklarına sahip olmak hastaya büyük kolaylık sağlayacaktır.

Accu Chek Performa Nano Özellikleri :

Accu Chek Nano

Accu Chek Şeker ölçüm aleti

Accu Chek Performa Nano sıradışı boyutları ve dizaynı dilediğiniz zaman dilediğiniz yerde ölçüm yapmanıza izin verir. Okuması kolay ekranı ve parlak ekran ışığı, ışığın yetersiz olduğu ortamlarda dahi ölçüm sonuçlarını görebilmenizi sağlar.

Özel strip tasarımı sayesinde çok küçük miktarlardaki kan nımunesi (5ml) hızlı bir şekilde emilir ölçüm sonuçları 5 saniye içerisinde ekranda belirir. Ayrıca açlık kan şekeri ve tokluk kan şekeri işaretleme özelliğiyle beslenme biçiminizin kan şekeriniz üzerindeki etkisini anlamanıza yardımcı olur 7,14,30 ve 90 günlük genel, açlık ve tokluk kan şekeri ortalamalarınızı kolay bir şekilde elde edibilirsiniz.

Kızılötesi bağlantı özelliği ile cihazdaki veriler PC’ye aktarılabilir. Tüm Accu Chek ürünleri Roche güvencesi ile üretilmektedir.

Accu Chek Kullanım tarifi videosu

Share

Sevebilirsin...

2 Yanıt

  1. hale aslankaya diyor ki:

    şeker hastası bulunan her eve gerekli bir ürün.günlü ölçmekte fayda var.site çok güzel ve bilgilendirici .teşekkürler

  2. deniz öz diyor ki:

    arkadalar bu ürün mükemmel ve tüm şeker hastaları için gerekli gerçi bu ürünü almsak için şeker hastası olmaya gerek yok her gün ölçmek ve kullanmak gerekli….

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aşağıdaki alanı doldurunuz *

Follow Me