ARGAN YAĞININ FAYDALARI

argan_yagi_ne_ise_yarar

Argan Yağı

Daha çok cilt ve saç bakımında kullanılmakta olan Argan Yağı tırnaklar ve vücut içinde besleyici özelliğe sahiptir. Saçların daha parlak ve sağlıklı olmasına yardımcı olurken saç kırıklarının oluşmasını da engeller. Kırık saç uçlarının da onarılmasına yardımcı olur.

Saçları besler

argan-yagi (1)

saç için argan yağı

Argan yağının en çok bilinen kullanımı saçlar içindir. Matlaşan ve kırılan saçlar için birkaç damla argan yağı ile saç diplerinize ve uçlarına masaj yapabilirsiniz. Aynı zamanda saçların elektriklenmesini de önleyecektir.

Saç İçin Nasıl Kullanılmalı ?

Saçınıza kafa deriniz ıslanacağı kadar Argan Yağı uygulayın. Kafa derinize yavaş hareketlerle masaj yapın. Saçınızı ılık bir havluyla örtün ve 30 dakika boyunca böyle bekleyin. Daha sonra saçınızı yıkayın.

Kuruyan cildi canlandırır

Cildinizin sağlıkla ışıldamasını ve canlı görünmesini istiyorsanız argan yağı kullanabilirsiniz. Özellikle kış aylarında kuruyan cildinizi argan yağıyla yenileyebilirsiniz. Cildinizi temizleyip tonik uyguladıktan sonra elmacık kemikleri, alın, çene ve burnunuzun kenarlarına ince bir tabaka halinde uygulayın. Masaj yaparak cildinizin yağı emmesini sağlayın. Dudaklarınız kuruduğunda da argan yağı uygulayabilirsiniz.

Çatlayan topuklarınızı yumuşatmak için de argan yağı kullanmanız faydalı olacaktır. Gece yatmadan önce topuklarınıza argan yağı uygulayın, pamuklu bir çorap giyin ve yatın. Düzenli olarak uyguladığınızda yumuşacık ayaklara sahip olacaksınız.

Cilt için nasıl kullanılmalıdır ?

Argan-Yağı-Faydaları-Saç

Cilt için argan yağı

 

Argan Yağı masaj içinde son derece uygun bir üründür. Tercihen duştan sonra temiz vücuda avuç içinde ısıtılarak uygulanması et etkili sonuçları verir. Vücut tarafından kolayca emilmektedir ve diğer yağlarda olduğu gibi yapışkan bir formda değildir, bu nedenle masaj sonrası tekrar duş alınması gerekmemektedir.

 

Gözaltı torbalarına iyi gelir

Göz çevresindeki siyah halkalar ve şişkinliklerden sıkıldıysanız argan yağı kullanarak bu sorunla vedalaşabilirsiniz. Oldukça hassas olan gözaltındaki deriye yumuşak parmak hareketleri ile argan yağı içeren ürünleri nazikçe uygulayarak canlanmış ve aydınlanmış göz altına sahip olabilirsiniz.

Kuruyan Elleri ve Ayakları Yumuşatır

cdsdcds_1

el ve ayak için argan yağı

Çatlayan, kuruyan, kızaran ve kaşınan ellerinizi / ayaklarınıza argan yağı uygulayarak yumuşatabilirsiniz. Düzenli kullanıldığında argan yağı ellerinizi / ayaklarınızı pamuk gibi yumuşacık yapacaktır.

Eller ve ayaklar için nasıl kullanılmalı ?

Yaşlılık belirtilerinin en çabuk gözüktüğü bölge insan vücudunda genelde el ve ayaklardır. Argan Yağı faydaları sayesinde bu sorun artık yok olacak.Ellerinizi ılık ve bol su ile yıkayın ve duruladıktan sonra, birkaç damla Argan Yağı alarak parmaklarınız yardımıyla yavaşça uygulayın. Bu işlemi birkaç gün boyunca üst üste yaptığınız taktirde özellikle ellerinizin üst kısımlarında, tırnak diplerinde ve parmak boğumlarınız da etkisini görebileceksiniz.

 

Share

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aşağıdaki alanı doldurunuz *

Follow Me