Çatlak Kremleri

Hamilelik Çatlak Kremleri

Hamilelik çatlakları

Hamilelik çatlak oluşumuna müsait bir dönemdir. Çatlak Kremleri kullanarak hamilelik çatlaklarını önleyebilirsiniz. Çatlak önleyici ürünler için dermomarket.com sitesini ziyaret ediniz.

Hamilelik döneminde yaygın olarak görülen karın, göğüs ve basenlerdeki çatlakları , aslında önlenebilir ve iyileştirilebilir cilt problemleridir. Bu çatlakları önlemek için kullanılan doğal ürünlerin yanında, yine doğal ürünlerden elde edilen modern çatlak kremlerinden de yararlanmak mümkün.  Hamilelik çatlakları dışında da özellikle ergenlik çağında ya da hızlı kilo değişimleri nedeni ile yaşamın herhangi bir evresinde benzer çatlakların oluşması riski var. O nedenle çatlak kremleri kadın erkek herkesi ilgilendiren ve herkesin ihtiyaç duyacağı vücut  bakım ürünleri arasında yer alıyor.  Bizler de sık sık, en iyi çatlak kremi hangisi ?, en etkili çatlak kremi hangisi, en çok kullanılan çatlak kremi hangisi, kullananların yorumları nasıl?, kullananlar memnun mu? gibi sorulara muhatap oluyoruz. Bu yazımızda sizleri çatlak kremleri konusunda aydınlatmaya çalışacağız.

Cilt çatlakları nasıl oluşur?

Cildimiz esnek bir yapıya sahip. Bu esnekliği elastin  ve kollajen denilen protein yapısındaki maddeler sayesinde kazanır. Elbette cildin nem oranı da esnekliğini olumlu yönde destekleyen bir unsurdur.  Ancak bu maddler herkeste aynı oranda ve kalitede bulunmadığı gibi , cildin aşırı zorlandığı , esneklik sınırının aşıldığı zamanlarda çatlakların oluşması kaçınılmaz olur.  Derinin alt tabakalrından itibaren yırtılma başlar ve cilt bu boşlukları hızlıca yeni hücreler ile doldurur. Acil tamir işlemleri esnasında cilt dokusu aynı özenle inşa edilemez ve çatlak alanı belirgin , pembemsi , kırmızıya doğru giden bir renk varkı ve hissedilir bir iz şeklinde kendini gösterir.  Oysa çatlak oluşumu riski önceden bilinebilir. Ergenlik döneminde hızlı kilo değişimi yaşanır. Kız çocuklarında kalça ve basenlerde yağ dokusu genişlemeye başlar. Hamileliğin 3. ayın biter bitmez hızlı kilo alınan döneme girilir. Bu riskli dönemlerde çatlakların oluşması beklenmeden çatlak önleyici krem ve jeller kullanılmalıdır. Çatlaklar oluşursa da oluşmuş çatlakları iyileştirebilen, görünümlerini azaltan kremler  kullanılabilir.

Çatlak Kremleri nasıl etki ediyor?

Mustela ÇAtlak Kremi

Mustela Çatlak Kremi

Çatlak kremleri bir kaç ayrı etkiye sahip olabilir. Çatlak kremlerinde bir ya da birden fazla özelliği bir arada bulabilirsiniz.

  • İyi bir çatlak kremi cildi yeterince ve uzun süreli nemli tutmalı.
  • Elastin ve kollajen üretimini ve kalitesini desteklemeli.
  • Hipoallerjenik olmalı.
  • Hamilelik döneminde sakıncalı olabilecek etken maddeler içermemeli.
  • Koruyucu , ya da yapay parfüm ve renklendirici içermemeli.
  • Hamilelik dönemi boyunca kullanıma uygun fiyatta olmalı.
  • Uygulaması kolay olmalı, ciltte kalıntı bırakmamalı.

Bazı ciltler tek bir çatlak kreminden elde edilebilecek faydadan daha fazlasına ihtiyaç duyabilirler. Bu durumda 2 çatlak kremini  hatta 3 farklı çatlak kremini dönüşümlü kullanmak uygun bir seçenek olabilir.

En çok kullanılan çatlak kremleri : (Strecth Marks Cream)

En çok kullanılan ve kullananlar tarafından etkili , faydalı , kullanışlı şeklinde olumlu yorum alan çatlak önleyici ürünler, kullanım çokluğuna gör yukarıdaki gibi sıralanmaktadır.

 

Striacare

Striacare Çatlak Kremi

 

 

Share

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aşağıdaki alanı doldurunuz *

Follow Me