Doğal Cilt Maskeleri

Cilt Maskeleri

Doğal Cilt Maskeleri

 

Doğal Cilt Maskeleri

Cilt bakımının vazgeçilmez unsurlarından birisi de maskelerdir. Maske yoğun temas şeklinde ve kalın bir tabaka halinde uygulandığı için doğal cilt maskeleri daha çok tercih edilmekte.  Doğal cilt maskeleri çok farklı kaynaklardan elde edilebilir. Kil maskeler, nişastalı maskeler, kaolin içeren maskeler, termal çamur içeren, bitkisel kaynaklar, ölü deniz tuzu ve kili içeren maskeler doğal cilt maskelerine örnek olarak verilebilir.

Doğal cilt maskeleri , nemlendirici, arındırıcı, yağ dengeleyici ve anti-age amaçlarla kullanılabilir. Akne ve yağlanmaya eğilimi olan ciltler için sülfür yani kükürt içeriği fazla olan maskeler tercih edilir.  Bazı anti-akne maskelerde salisilik asit ve doğal çay ağacı özleri bulunur.  Alg içeren maskeler de son yıllarda çok tercih edilmeye başlamıştır.

Algea anti-acne masque

Anti-akne maske

http://www.dermomarket.com/Organique-Algae-Mask-Anti-Acne-30gr,PR-10242.html linkinden ulaşabileceğiniz maske anti-akne doğal cilt maskesi  olarak iyi bir örnektir.

İçeriğindeki diğer yardımcı maddelerle beraber cildin yağ fazlasını absorbe eder, antiseptik özellikleri vardır. Salisilik asit yardımı ile cildin ölü tabakasını arındırır ve gözenekleri düzenler.

Evde hazırlanan doğal cilt  maskelerini  tercih edenler de vardır. Bu amaçla kullanılan en doğal karışımlardan birisi de yoğurt ve maden sodası karışımıdır. Yoğurt hem içeriğindeki enzimler hem de , yoğurt kültürü bakterileri tarafından üretilen doğal seramidler  cilt sağlığına oldukça önemli faydalar sağlar. Bunun yanında doğal maden suyu da cilt için gerekli olan , Potasyum, Magnezyum, Sodyum gibi önemli mineralleri sağlar.

Maske kullanımında dikkat edilmesi gereken önemli hususlardan birisi maskeyi tavsiye edilen süreden daha uzun bekletmemek ve , uygulama sonrasında cildi iyice arındırmaktır. Killi maskeler kuruyunca sert tanecikler oluşacağından temizlenmesinde yavaş nazik ve yeterli su ile işlem yaparak temizlemek gerekir. Aksi takdirde cilt yüzeyi çizilir ve hassasiyet oluşur.

Hassas ciltler için kullanılan doğal cilt maskelerinde de bir çok doğal bitki özü ve yatıştırıcı maddeler bulunur.  Bu alanda en çok başarı sağlayan ve tercih edilen 2 ürünü örmek vermek istiyorum. Aşağıdaki linklerden bu ürünlere ulaşabilir ve satın alabilirsiniz.

http://www.dermomarket.com/Bioderma-Sensibio-Mask-75ml,PR-6044.html    Bioderma sensibio maske

http://www.dermomarket.com/Dermalogica-Ultracalming-Relief-Masque-75ml,PR-6581.html

 Dermalogica ultracalming maske.

 

 

Share

Sevebilirsin...

1 Yanıt

  1. Berna diyor ki:

    cildimde sivilce problemi yaşadığım için doğal maskeleri her zaman tercih etmişimdir. kimi zaman evde kendim hazırladığım doğal kil ve gül suyu karışımımı kimi zaman da hem fiyatlarının uygunluğu hem de çok etkisini gördüğüm için çok tercih ettiğim bioderma ve avene’nin maskelerini kullanıyorum. sivilce ve akne problemi yaşayan herkese tavsiye ederim kendi maskelerini kendileri hazırlayabilecekleri gibi bu ürünleri de tercih edebilirler oldukça etkililer.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aşağıdaki alanı doldurunuz *

Follow Me