Doğal Mineral Makyaj

Makyaj Ürünleri

Makyaj Ürünleri

Makyaj Ürünleri

Güzel görünmek, var olan güzelliği ön plana çıkartmak, daha çarpıcı ve dikkat çekici olmak ve bazen de kusurlarımızı kapatmak amacı ile makyaj yaparız. Makyaj yapmak için kullanılan bir çok farklı materyal söz konusu. Çok eski yıllardan bu yana insanlar doğadan elde ettikleri farklı renkleri, bitkisel ve ya  mineral boya hatta çamurları , süslenmek  ve özel günlerde , törenlerde farklı görünmek amacı ile kullanmışlar.  Bu gün kullanılan  doğal mineral makyaj ürünlerinin kökeni binlerce yıl öncesine dayanmakta. Onbinlerce yıl öncesinden kalan mağara süslerinde dahi tasvir edilen insan figürlerinde yüzleri boyalı, gözleri sürmeli resimler görülmekte.

Günümüzde makyaj bir sanat , makyaj yapmak bir uzmanlık ve makyaj ürünleri oldukça geniş pazara sahip bir sektör haline gelmiş durumda.  Yakın zamana kadar insanlar makyaj yapmak uğruna sağlıklarını tehdit eden maddeleri kullanmışlar. Örneğin Japon geyşa kültürü kadınların esmer tenli görünmelerini büyük bir kusur ve aşağılayıcı gören anlayış nedeni ile, kurşun içeren beyazlatıcı maskeler kullanımına sebep olmuş. Bu yüzden binlerce kadın ciddi sağlık sorunları yaşamış hatta hayatlarını kaybedenler olmuş.

Tüm geçmiş tecrübeler ve halen devam eden makyaj tutkusu , kültürel gelişimle beraber , güzelliğin yanında sağlık ve doğallığın önemini de arttırdı.  Bu sayede son yıllarda doğal ve mineral makyaj ürünleri, dermatolog doktorların ve eczacıların da rol aldığı bir sağlık bilimi haline geldi. Dermokozmetik makyaj denilen yeni bir ürün gurubu oluştu.

Mineral Makyaj

Mineral makyaj ürünleri doğada binlerce yıldır bozulmadan kalan, doğal mineral bileşiklerin sahip olduğu renlerden yararlanılarak hazırlanan ürünlerdir. Renk verici doğal mineraller bazen saf olarak kendileri kullanılırken, bazen de farklı doğal bitkiler ile desteklenir. Mineral makyaj ürünlerinin en önemli özelliği petro kimya kaynaklı boya ve renklendirici içermezler.

Mineral makyaj ürünleri koruyucu madde gereksinimi duymazlar ya da çok az ve sağlıklı koruyucular kullanmak yeterli olur.

Aynı zamanda güneş ışığına karşı doğal ve başarılı birer filtre görevi üstlenirler.

Uygun şartlarda hazırlanan mineral makyaj ürünleri, gözenek sorunlarına sebep olmazlar , akne, rozase,  dermatit ve psoriazis gibi cilt problemlerinde tedaviye katkı sağlarlar.

Klasik kimyasal makyaj ürünleri ciltte ağır bir his ve yıkama ihtiyacı oluştururken, mineral doğal makyaj ürünleri adeta cilt üzerinde yokmuş gibi hafif ve konfor dolu bir his bırakırlar.

Doğal Makyaj

Günümüzde bir çok makyaj markası , doğal mineral pigmentlerin yanında, doğal bitkisel özleri, bitki tozlarını ve ekstrelerini kullanarak  mineral ve organik makyajın karışımı sayılabilecek doğal mineral makyaj ürünleri sunmakta.  Bu tip makyaj ürünlerinde mineral içeriğin yanında, yeşil çay ekstresi, hint safranı, argan yağı, nar ekstresi, bal mumu, üzüm çekirdeği ekstresi , bazı dağal mum ve reçineler gibi aslında aynı zamanda cilt bakımı yapan içerikler bulunur. Bunun yanında bir çok alg (algea)  iyileştirici etkilerinden yararlanmak için kullanılmakta.

Titanyum dioksit, Chromium doksit, Demir oksit, Boron, Mica, Çinko oksit, gibi mineraller de yoğun olarak kullanılır.

Neden doğal mineral makyaj kullanmalıyız?

-Cilt  ile uyumludurlar. Kolay uygulanır ve kalıcı olurlar.

-İyileştirici etkileri mevcuttur.

-Aynı zamanda güneş koruyucu özellikleri vardır.

-Gözenekleri tıkamazlar

-Kanserojen ya da toksik etkileri yoktur.

-Dayanıklıdırlar, kolay kolay bozulmazlar.

-Doğru kullanıldıklarında son derece doğal ve konforlu bir makyaj sunarlar.

-Aynı zamanda çevre ile dost ürünlerdir. Doğaya zarar vermezler.

-Hamilelik döneminde dahi güvenle kullanılabilirler.

Jane İredale Satış

Jane İredale Mineral Makyaj Ürünleri

Mineral Makyaj ürünleri markası olarak sizlere sunabileceğimiz tavsiye edilen markalarla ilgili linkler aşağıdadır.

http://www.dermomarket.com/Jane-iredale-Urunleri,LA_694-2

http://www.dermomarket.com/YoungBlood%20Urunleri,LA_949-2.html

Bu linkeri kullanarak doğal mineral makyaj ürünlerine ulaşabilir, mineral makyaj kullananların yorum ve önerilerini bulabilir, ürün içerikleri kullanım şekilleri ve uygulama videolarını bulabilirsiniz. Dilerseniz siz de yorum ekleyebilir ve en ucuz fiyatlardan online alışveriş yapabilirsiniz.

Share

Sevebilirsin...

5 Yanıt

 1. Emine Kılıç diyor ki:

  Saatlerce yüzüm de kalan ürünün doğal olmasını tercih ederim.Cilt sağlığını düşünen herkes benimle aynı fikirdedir sanırım.

 2. Ebru Ortakaya diyor ki:

  Mineral makyaj son dönemlerde benim çok ilgi gösterdiğim bir konu. Bir kaç ürünümü de o şekilde aldım ancak tüm kullandığım ürünleri de değiştiremedim, fiyatlar çok yüksek geliyor bana.
  Elimdeki ürünleri bitirince tek tek mineral makyaj ürünlerinden alıp kullanmaya devam etmek istiyorum.
  Kampanyalar daha çekici olsa keşke..

 3. banu diyor ki:

  uzun zamandır mineral fondoten ve pudra kullanıyorum.akneli bir cildim var.bunlar hem aknelerime iyi geldi hem de makyajım daha mat duruyor.asla vazgeçmem.jane iredale den hiç ürün kullanmadım.ürünler pahallı biraz uygun olsa denemek istiyorum.belki de müptelası olurum

 4. B. Bilge diyor ki:

  Uzun zamandır mineral makyaj ürünlerini duyuyor ve merak ediyordum, yazınız ufkumu açtı:) Birkaç mineral makyaj ürünüm de varmış ama, tümünü bunlardan oluşturmak çok güç. Fiyatları çok yüksek maalesef.

 5. ayşegül diyor ki:

  Hassas,akneli, yağlı ve alerjik bir cilt yapım var. bu yüzden bende özellikle cilt makyajı ürünlerinde mineral içerikli olanları tercih ediyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aşağıdaki alanı doldurunuz *

Follow Me