Druide Deodorant

Druide Organic Deodorant.

Organik Druide Deodorant

Druide Deodorant

Druide Organic Cosmetic

Deodorant kullanımı hemen hemen her gün ihtiyaç duyduğumuz bir bakım. Çoğunlukla koltuk altı gibi hassas bir bölgeye uygulandığı için de doğru ürün seçmek çok önemli. Druide Organic Cosmetic ürünler firması, Druide doğal organik içerikli dedorant ile size son derece sağlıklı ve doğal içerikli bir ürün sunuyor.

Druide Deodorantların özelliklerini ve etkisini anlatmadan önce deodorantlar hakkında kısaca bilgi verelim. Doedorantlar genel olarak bir kaç farklı şekilde etki ederler.  Aslında insan teri ilk salgılandığında steril ve kokusuzdur. Çünkü doğrudan ter bezlerinden salgılanırlar . Ancak cildimiz üzerinde bulunan bakteriler ter ile beraber gelen diğer organik artıkları hızlıca bozmaya başlarlar. Sonuç olarak ortaya istenmeyen kokular çıkar. Bu kokuyu önlemenin 2 farklı yolu var.

1- Terlemeyi önlemek

2- Cilt üzerine kötü kokuya sebep olan bakterileri yok etmek

Bu etkilerle beraber deodorant kendisi de bir kokuya sahip olabilir. Ancak kokusuz deodorantlar da mevcuttur.

Terlemeyi önleyen deodorantlara antiperspirant,  ya da antitranperant denilmekte. Bu etki ise Aliminyum Hidroksit gibi etken maddeler aracılığı ile ter bezlerinin ağzındaki proteinleri etkileyerek terin dışarıya boşalmasını önleyerek etki ederler. Bu şekilde etki eden ürünler kokuyu önlemenin yanında kuruluk hissi de verdikleri için tercih edilirler. Ancak Aliminyum gibi ağır metalleri uzun süre kullanmak sağlık açısından şüpheli görülmekte. 

Diğer etki mekanizmasında ise, terleme üzerinde bir etkiye sebep olmadan , terin cilt yüzeyine çıktığı bölgedeki kötü bakteri sayısını azaltan, antiseptik özellikteki maddeler ile terin bozularak kötü kokuya sebep olması önlenir. Bu amaçla da Alkol, triclosan ,fenoksi etanol, klorheksidin gibi maddeler kullanılabiliyor. Bu maddeler de zamanla ciltte hassasiyete ve doğal bakteri florasının bozulmasına sebep olabiliyor.

Druide Deodorant‘ın bir kaç farklı kokusu var, hem erkek hem bayanlar için olanlarının yanında , bayan ve erkekler için ayrı ayrı kokuları ve bir de koku içermeyen deodorantı mevcut.

Druide Deodorant neden farklı ?

Druide deodorantlar diğer alışılmış deodorantlardan farklı olarak aliminyum, paraben, alkol ya da fenoksi etanol içermiyor. Ancak içeriğindeki organik doğal içerikler sayesinde hem terlemeyi kontrol altına alıyor , hem de kötü koku oluşumunu engelliyor. Tüm bu işlevleri yerine getirirken de sağlığınız açısından hiç bir riske sebep olmuyor.

Druide Deodorant İçeriği :

Aqua, Arctostaphylos uva-ursi Extract*, Glycyrrhiza glabra Extract*, Salix alba Extract*, Coco-caprylate, C14-22 alcohol, C12-20 Alkyl Glucoside, Glyceryl stearate, Melaleuca alternifolia (Tea tree) Leaf Oil, Zinc ricinoleate, Cyclodextrin, Capryloyl glycine, Polyglyceryl-10-laurate, Undecylenoyl glycine, Calcium lactate, Zinc oxide, Eugenia caryophyllus Extract, Hyssopus officinalis Extract, Glycerin, Caprylic/Capric triglyceride, Xanthan gum, Polyglyceryl-6-Caprylate, Maltodextrin, Polyglyceryl-3 palmitate, Menthyl lactate, Sodium chloride, Usnea barbata Extract [CO2], Citric acid, Potassium sorbate, Levulinic acid.

Share

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aşağıdaki alanı doldurunuz *

Follow Me