En etkili akne sivilce ürünleri

En etkili dermokozmetik akne-sivilce ürünleri

 Bir tüketici yorumu :

Özellikle lise ve üniversite yıllarımda kendini gösteren sivilcelerimden kurtulmak ayrı bir dert lekelerinden kurtulmak ayrı bir dert olmuştu. Hangi markanın hangi ürünü daha iyi sonuç verir bunu denemeden bilmek imkansız her ne kadar eczanelerdeki dermokozmetik uzmanlarınca size şu markanın ürününü öneriyoruz benim de sivilcelerim vardı bu seriyle kurtuldum denilse de bir cildi pırıl pırıl hale getiren bir ürün başka bir ciltte hiçbir etki yaratmayabiliyor. Bana en çok fayda eden  en etkili akne sivilce ürünleri  aşağıda bahsettiklerimdir.

O kadar çok markanın yağlı ve akneli ciltler için serisini denedim ki düşündükçe yoruluyorum. Gelelim fayda gördüğüm markaların o cici ürünlerine; 

En etkili Temizleyici:

DDF Blemish Foaming Cleanser cildime en iyi gelen temizleyici oldu, kendisine minnettarım! Köpük formuyla da pratik uygulama sağlıyor. Aşırı yağlanmayı ve parlamayı kontrol altına almada en fazla etkili olan temizleme ürünü bana göre…Hâlâ, yazları sıcaklardan dolayı artan yağlanma problemimle bu temizleyiciyle başa çıkıyorum.

İkinci sırada;  Dr. Murad Clarifying Cleanser ve  Avene Cleanance yıkama jeli geliyor. İkisi de sivilceli cildimde olumlu sonuçlar veren temizleme jellerimden oldu. Avene’in yüksek oranda termal suyu içermesi kullandığım ürünlerden tahriş olan cildime çok çok iyi gelmiş, cildimin iyileşmesini hızlandırmıştı.

 En etkili Tonik:

Siyah noktalar, genişlemiş gözenekler, aşırı yağlanma ve parlama da akneli ve sivilceli ciltlerin diğer dertlerinden… Tonik, temizleme jelinin işlevini tamamlayarak cilt dokusundaki fazla kir ve yağı atmak, gözenekleri sıkılaştırmak için büyük bir yardımcı. Aknelerimden kurtulana dek kullandığım en iyi tonikler;  Dr. Murad Blemish Control Clarifying Toner ve Babe Stop AKN sıkılaştırıcı tonik oldu. Dr. Murad’ın toniği cildimde ferahlık ve hafiflik hissini yaratarak kendimi huzurlu hissetmemi sağlayan bir tonikti, kendisi cildi derinlemesine temizleme konusunda da oldukça başarılı, cildi kurutucu etkisi hiç olmadı. Babe Stop Akn sıkılaştırıcı tonik; Dr. Murad’ın toniğine göre daha yumuşak bir ürün, yumuşak ve rahatsız etmeyen bir kokusu var, cildime canlılık vererek nem dengesinin korunmasına da yardımcı olan cici bir üründü J

 

En etkili yağlı cilt Nemlendiricisi:

Akneli cildime en iyi gelen nemlendirici Babe Stop Akn serisinden onarıcı ve dengeleyici krem ile sebum dengeleyici ve nemlendirici krem oldu. Cildime canlılık vererek yumuşacık yapan mükemmel nemlendiricilerimdi. Aşırı yağlanma ve parlama sorunumda da oldukça etkili olmuşlardı.

Akneli ciltler için Kurutucu-soyucu tedavi ürünleri;

Bu konuda cildime en iyi gelen ürün, Dr. Murad Exfoliating Acne Treatment Gel oldu. Sivilce lekelerinin giderilmesinde de oldukça başarılı olduğundan kendisine minnettarım.

En iyi akne sivilce Maskesi:

DDF Sulfur Therapeutic Mask, bence yağlı ciltlerin kullanabileceği en iyi maskelerden biri…

 En iyi yağlı-akneli cilt Güneş koruyucuları :

Dermalogica Oil Free Matte Spf30 ve Dr. Murad Oil Free Sunscreen Broad Spectrum SPF 30 hayran olduğum güneş koruyucu ürünler…Dr. Murad’ın en sevdiğim ürünü diyebilirim, diğer güneş koruyuculardan farkını hissettiriyor.  Dermalogica’nın güneş koruyucu ürünü de matlaştırıcı etkisiyle özellikle makyaj yapanlar için ideal bir ürün. Her iki ürün de cilt tarafından kolayca emiliyor, yağlı-yapışkan-ağır bir his oluşturmuyorlar.

Makyaj ürünlerim:

Akneli ciltlerin makyaj yapmaması; cildin nefes alması, yağlanmanın artmaması ve aknelerin daha fazla iltihaplanma yapmaması açısından çok önemli ama aknelerin verdiği o  kötü görüntüyle okula gitmek de ayrı bir dert oluyordu bana. Bu konuda da çareyi Jane Iredale’de bulmuştum. Mineral olması ve içerisinde bulundurduğu doğal özler ve yeşil çay ile sivilce tedavisine destek vermesi, yan etkisinin olmaması makyajda paha biçilemez nitelikler, özellikle akneli ciltler için. Jane Iredale Purepressed Base ve Jane Iredale Disappear Kapatıcı çantamdan yıllarca ayırmadığım ürünler oldu ve kendilerinden hâlâ vazgeçemiyorum.

 

 

Share

Sevebilirsin...

2 Yanıt

  1. umut sukran diyor ki:

    Yağlı ve akneli ciltler için mükemmel ürünler. Bu sorunu yaşayanlar mutlaka denemeli

  2. Ezgi Uyanık diyor ki:

    DDF Blemish Foaming Cleanser’i kullanıyorum, gerçekten memnun kaldığım bir ürün, tavsiye ederim..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aşağıdaki alanı doldurunuz *

Follow Me