En etkili kepek şampuanları

Kepek Şampuanları

Kepek hem erkek hem kadınlarda önemli bir sorun. Kepekli saç derisi kaşıntı ve tahrişin yanında itici bir cilt kusuru olarak ta rahatsız edici olabiliyor. Peki kepek denilen döküntüler neden oluşuyor?

Kepek nasıl oluşur?

Kepeklenme saçlı deride, kaç , bıyık ve sakal bölgesinde pullanmalar, kabuklanmalar, kaşıntı tahriş şeklinde kendini gösteren bir cilt problemi. Çoğunlukla bazı mantarların etkili olduğu bir durum.

Basitçe açıklamak gerekirse :Kıl köklerinde bulunan yağ bezlerine yerleşen bu mantarların toksinleri deri üzerinde tahrişe ve hasara sebep olur. Deri bu hasarı onarmak için hızla alttan yeni hücre kümelerini gönderir ve üstteki hasarlı tabaka atılır. Derinin hasarına ve yenilenme hızına bağlı olarak bu döküntüler irili ufaklı, tozumsu ya da kabuk şeklinde olabilir. Ağır kepek vakalarında bazen bu kabuklar dökülmez ve bir süre saçlı deride yapışık kalabilir. Kepek vakalarının büyük çoğunluğu yağlı saç derisinde görülür ve Sebum denilen salgıdaki mantarlara bağlı olduğu için “Seboreik kepek” olarak adlandırılır. Saçlı deri haricindeki cilt üzerinde oluşan benzer kepeklenmeye de “Seboreik dermatit” denildiğini duymuşsunuzdur.

kepek-şampuanları

Bazı vakalarda ise bu tahriş mantarlara ve sebum salgısına bağlı olmaksızın başka sebeplere dayanır. Bu durum farklı dermatitler, Sedef, aşırı kuru saç derisi, sabun ya da kalitesiz şampuanlara bağlı olarak ta gelişebilir. Bu tip kepeğe  ise Dry Dandruf ya da kuru kepek denir.

Kepek nasıl tedavi edilir?

Kepek tedavisini iki farklı tekilde düşünmek gerekir. Birincisi medikal tedavi, yani doktor önerisi ile alınan ve çoğunlukla “Ketakonazol” içeren ilaçlı şampuanlar desteği ile yapılan tedavidir. Bazen bu şampuan eşliğinde kortikosteroid losyonları kullanılması da doktorlar tarafından önerilebilir. Bu gibi ilaçların doktor kontrolünde kullanılması gerektiğini, hamile bayanlarda , çocuklarda kullanılmaması gerektiğini hatırlatarak asıl konumuz olan dermokozmetik kepek şampuanları ve losyonlarına geçelim.

Kullananaların  memnuniyet oranlarına ve uzmanlarımızın önerilerine göre size seçtiğimiz ve önderdiğimiz bir kaç ürünü tanıtalım :

Yağlı kepekte etkili dermokozmetik kepek şampuanları :

Vichy Dercos Kepek Şampuanı

Vichy Dercos Kepek Şampuanı

Vichy Dercos Anti-Pelliculaire Shampooing

 

(Vichy Dercos Kepeğe Karşı Etkili Şampuan Normal/Yağlı Saçlar İçin )

 

Üretici firma : Vichy Dermokozmetik Ürünleri

 Boyut seçenekleri: 200ml

Etkiler:  Yumuşaklık, kepeği giderme

Uygun cilt tipleri :Normal ve yağlı saçlar

Vichy Dercos Anti Pelliculaire Shampooing – Vichy Dercos kepeğe karşı etkili şampuan normal ve yağlı saçlar için

Faydaları: 1973 yılından itibaren, saç gelişimi ve dökülmesi üzerinde öncü uzmanlık. Vichy, ilk kullanımdan itibaren gözle görülür etki sağlayan kepeğe karşı etkili şampuanı geliştirdi. İlk kullanımdan itibaren görünür kepek üzerinde etkili olur. 6 haftada kepeği tamamen kontrol altına alır ve kepek oluşumunun önüne geçer. Paraben içermeyen yapıya sahiptir. Saç derisi aktivitesinin tetiklenmesi ve geliştirilmesi için saç araştırmaları tarafından bilinen saç ile ilgili aktif maddeler içerir. Saç lifi üzerinde keyifli dokusu ile gözle görülür sonuç bırakır. Cohesyl ile birleşen Selenyum DS içeren patentli, güçlü formüle sahiptir. Saç derisini besler ve yatıştırır. Saçlara hafiflik ve ipeksi bir yumuşaklık kazandırır. Saç derisinde ferahlık ve rahatlık hissi uyandırır. Etkinliği klinik testlerle kanıtlanmıştır.

Kullanım Bilgileri: İlk kullanımda saçınıza uyguladıktan sonra 2 dk bekletin ve durulayın. Devam eden kullanımlarda saç ve saç derinize masaj yaparak uygulayın ve durulayın.

İçerik: Aqua/Water, Sodium Methyl  Cocoyl Taurate Laureth-5 Carboxylic Acid, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Chloride Bisabolol, Farnesol, Hexylene , Selenyum Sülfit, Glycol, Parfum/Fragrance

Bu ürün gerçekten yağlı kepek probleminde ilk 10 gün içerisinde müthiş etki gösteriyor. Saçtan çok kolay ve tam olarak durulanıyor. İlk yıkamadan sonra bile kafa derinizin arındığını ve rahatladığını hissediyorsunuz. İlk 10 gün aşırı , sonrasında haftada 1 kez kullanım öneriyoruz. Kepek sorunu ortadan kalktıktan sonra da 10 günde 1 tekrarlamakta koruyucu olarak fayda var. Kullanımında ise önce 1 kez yıkayıp durulamayı sonrasında tekrar köpürtüp 6-7 dakika saçta bekletmeyi öneriyoruz.

Diğer Vichy kepek Şampuanları için burayı tıklayın

Ducray Kelual DS Kepek Şampuanı

Ducray Kelual Ds Seboreik Dermatite Karşı Şampuan 100 ml

Kelual DS şampuan bileşiminde tedavi edici ve yatıstırıcı etken maddeler vardır.Bu moleküllerin sinerjik etkisi sayesinde kaşıntılı pullanmalara etkin çözüm getirir.

İçeriğinde Ciclopiroxolamine, Çinko Pirytione, keluamit bulunur.

Kelual DS şampuan pullanmayı uzun süreli olarak bertaraf eder ve saç derisini hızla yatıştırır.
Normal yaglı sac derisinde kullanılır.
Kullanımı: Saç derisine masaj yaparak köpürtülüp 3 dakika bekledıkten sonra

ılık su ile durulanır.en az 6 hafta süreyle haftada 2 kez uygulanır.

Diğer Ducray Şampuanlar için burayı tıklayın

Kepek tedavisinde kullanılan tüm ürünler için tıklayınız

Share

Sevebilirsin...

4 Yanıt

 1. yıldız diyor ki:

  head and shoulders kullanıyor eşim
  bu şampuanı not alıyorum.
  teşekkürler

 2. Tuğba diyor ki:

  Zaman zaman kepeklenme oluyor bu ürüne fırsat vereceğim teşekürlerr 🙂

 3. SeDA diyor ki:

  Harika urunler mevcut bundan sonra favori.sitelerim arasinda :-):-):-):-)

 4. Elçin Cebenoyan diyor ki:

  Bu ürünü kullanacağım. Ayrıca instagram sevgilililer günü yarışmanıza katıldım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aşağıdaki alanı doldurunuz *

Follow Me