En iyi güneş kremi

En iyi güneş Kremi Hangisi?

Güneş Kremleri

Güneş Koruma Ürünleri

Eczanemize gelen, ya internet sitemizden alışveriş yapmak üzere telefon hattımızı arayan pek çok kişiden bu soruyu duymuşuzdur : En iyi güneş kremi hangisi?

Elbette bu yanlış bir soru. Asıl sorulması gereken şey ise şu : Benim cildime ve ihtiyaçlarıma göre en iyi güneş kremi hangisi?

Dermokozmetik ürünler kullanırken hiç akıldan çıkmaması gerek şey , her cilt farklıdır ve farklı ürünlere farklı tepkiler verir. Sizin cildinize uygun olmayan bir ürün kullanıyorsanız , olumsuz etkilere maruz kalabilirsiniz. Aynı durum güneş kremleri kullanırken de geçerli.

Sözün gelişi güneş kremi tabirini kullanıyorsak ta , siz de biliyorsunuz ki, emülsiyon, krem, losyon, süt, hatta jel  formunda güneş koruma ürünleri mevcuttur. Bunun da ötesinde pudra şeklinde olan  compact güneş kremleri de son yıllarda yaygınlaşmıştır.  Bu türlerin her birinin farklı yapıda olduğunu unutmamak gerekir. Örneğin kremler nispeten daha ağır yapıda olup , kuru-normal ciltler için uygunken, jel, emülsiyon ve losyonlar ise normalden karmaya dönük ve yağlı ciltler için daha uygun olabilir.

Sizin için hangi güneş kremi en iyisi?

-Öncelikle cilt tipinizi doğru olarak belirlemeniz gerekir.

Bunun için artık çoğu eczanede bulunan cilt analiz cihazlarından ve eczane dermokozmetik uzmanlarından yardım almanızı öneriyoruz. Cildiniz size yağlanmaya eğilimli ya da karma bir cilt gibi gelebilir. Fakat analiz sonuçları bunun tam da tersini  gösterebilir. Özellikle cildin nem oranı, sebum miktarı ve keratin yapısı önem taşır.  Yağlanmaya eğilimli ciltlerde yağsız ve matlaştırıcı maddeler içeren güneş kremlerini tercih etmek gerekirken, kuru ve nemsiz ciltler için bazen bitkisel yağlar içeren yoğun güneş kremlerinin kullanılması gerekebilir. Hassas ciltler için ise yatıştırıcı özel içeriklere sahip güneş kremlerini kullanmak daha doğru olur. Hamileler için ise daha güvenli maddeler kullanılarak üretilen , mineral güneş filtreleri açısından zengin güneş kremleri kullanılması önerilir.

-Ne kadar güçlü ışığa maruz kalıyorsunuz?

Cilt tipinize uygun maddeler ile formüle edilmiş  güneş kremlerini  tespit ettikten sonra, bunların arasından sizin ihtiyacınıza uygun güçte olanı tercih etmek gerekir. Artık çoğu kimsenin bildiği gibi spf 30 güneş kremi ile spf 50 güneş kremi arasında %5-7 kadar bir etkinlik farkı mevcut. Fakat etki süresi açısından SPF yükseldikçe etki süresi de uzuyor diyebiliriz. Sadece hafif bir ışığa maruz kalıyorsanız sizin için SPF 30 güneş kremleri yeterli olacak iken, deniz kenarında bir kaç günlük tatil planlıyorsanız en az SPF 50 krem kullanmanız önerilir.

-Güneş kreminizi uygun sıklıkla tekrar uygulayın.

Uygulanan güneş ürünlerinin etkinliği doğal olarak zamanla azalır. Bu süreyi terleme, abdest almak,  deniz ya da havuz suyu, ortamın nemi  gibi bir çok etmen değiştirebilir. Bu nedenle ihtiyaca göre  güneş kreminizi gün içerisinde birkaç kez tekrarlamanız gerekir. Eğer deniz ya da havuz kenarındaysanız prensip olarak  her  saat başı ya da her yüzme seansından sonra kremi tekrarlayın. Bulutlu bir havada da güneş yanıkları oluşabilir bunu asla unutmayın. Sudan çıktıktan sonra mutlaka bir havlu ile kurulanın, teninizdeki su damlacıklarının mercek etkisi ile yanık ve lekelere sebep olabileceğini unutmayın.

Çocuklar için güneş kremleri

Çocuklar yetişkinlere göre çok daha hassas bir cilt yapısına sahiptirler. Bu nedenle güçlü kimyasallar onlara zarar verebilir. Oysa çocuklar güneş ışığına karşı da çok dayanıksızdırlar. Bu ikilemden kurtulmak için bilimin başvurduğu yol ise mineral güneş filtreleridir. Mineral güneş filtreleri kimyasal bileşenlerden değil doğal minerallerden oluşur. Cilt üzerinde adeta bir perde oluştururlar. Cilt altına emilen kimyasal içermediklerinden daha sağlıklı ve kolay  tolere edilebilir özelliktedirler. Bu nedenle hamilelik döneminde de benzer şekilde mineral güneş kremleri tercih edilir.

Güneş kremleri ve dermokozmetik güneş koruma ürünleri ile ilgili daha detaylı bilgi edinmek için  :

http://www.dermomarket.com/Gunes-Urunleri,LA_689-2.html   kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Güneş kremleri açısından en zengin  çeşitliliğe sahip olan dermokozmetik markası bioderma markasıdır diyebiliriz. Bioderma güneş ürünleri her türlü cilt problemine ve cilt tipine uygun güneş koruma ürünleri sunmakta. Bioderma güneş ürünleri ve güneş kremlerini incelemek için

http://www.dermomarket.com/Bioderma-gunes-kremi,TA-728.html  linkimizi tıklayınız .

Share

Sevebilirsin...

16 Yanıt

 1. irem diyor ki:

  güneş kremi olarak daha önce kullandığım sebamed ürünlerinden çok memnun kalmıştım. yanlız emilimi biraz uzun sürer..

 2. SEVİL diyor ki:

  ben cilt tipime uygun krem kullanmamışım, en yaglı güneş kremini kullandım ,oysaki hassas bir cilde sahibim acıklmanız için tesekkürler

 3. Berrin Bayraktar diyor ki:

  Bioderma Photoderm AKN Mat SPF 30 kullanıyorum. Cildim karma. Çok memnunum.

 4. seyhan demir diyor ki:

  yüzümde güneşten kaynaklı et benler ve küçük lekeler var 2 yıl önceye kadar bu kadar dikkat etmiyordum güneş kremini günlük kullanmaya şimdi her sabah mutlaka kullanıyorum oluşmuş lekelere çözüm bulamasamda artık oluşmasını engelledim hepimiz daha bilinçli ve cilt yapımıza uygun güneş kremlerini mutlaka kullanmalıyız…

 5. Ahu diyor ki:

  Beyaz tenliyim ve güneşe karşı alerjik bir cildim var. Daha önceden çeşitli markaları denedim, yüzümde sivilce problemi yaşıyordum. Birkaç yıldır hem yüzüm hem vücudum için coppertone 30 kullanıyorum. Çok memnunum, aynı ürünü çocuklarım için de kullanabilmem plajda bana pratiklik sağlıyor.

 6. meral unal diyor ki:

  genelde bıraktıkları yapış hissini ve beyazlığı sevmiyorum.doğru kremi bulmak çok zor.

 7. ayşe köse diyor ki:

  yüzüm için la roche posay vücut içinse avene kullanıyorum. Her ikisi de yağlandırmayan kıvamlı ve güzel ürünler

 8. nuray bolazar diyor ki:

  güneş kremini günlük kullanmaya şimdi her sabah mutlaka kullanıyorum oluşmuş lekelere çözüm bulamasamda artık oluşmasını ENGELLİYORUM

 9. Gülçin İmdat diyor ki:

  güneş kremi olarak daha önce kullandığım sebamed ürünlerinden çok memnun kalmıştım. bebekler için olanıda gerçekten güzel

 10. aslıhan diyor ki:

  genellikle organik ürünler kullanmaya çalışıyorum. bu aralar favorim herbalife’ın radiance c serisinin güneş kremi.

 11. sevgin diyor ki:

  Solante Pigmenta kullanıyorum açık tenler için lekelenmeye karşı koruyor sanırım sivilceler üzerinde de iyileştirici etkisi var oldukça memnunum

 12. EBRU DURAN diyor ki:

  Bioderma Photoderm AKN Mat SPF 30 güneş ürünleri arasında en sık kullandığım üründür çok memnun kaldığımı söylemeden edemem karma ama nadirende yağlı ciltler için de uygun….

 13. Sera diyor ki:

  Oldukça beyaz tenli biriyim ve dermatolog tarafından aşırı hassaslığı onaylanmış bir cildim var. Güneşte her ne kadar kızarmasam da korunmak benim için çok önemli ve yıllardır 50+ faktör güneş koruyucular kullanıyorum. Birçok iyi ürün denemiş olmama rağmen kesinlikle Biotherm Sun Lait Corporel Güneş Sütü SPF 50 çok memnun kaldığım bir ürün. En büyük avantajı ise hem yüz hem de vücut için kullanılabiliyor olması.

 14. İrem Erdal diyor ki:

  Kesinlikle Bioderma Photoderm’den çok çok memnunum. Hem süper koruyor hem de çok kısa sürede bronzlaştırıyor. Üstelik kuru yağ ve saça sürülebildiği gibi bakımda yapıyor.Bu ürün, hem yüz hem de vücut için kullanılabiliyor.

 15. ceren diyor ki:

  cildim çok hassas güneş kremi sürmeyince lekeler olusuyor her disarı çıktıgımda mutlaka 50 faktor kullanıyorum

 16. Elif Ekici diyor ki:

  Bioderma photoderm spf 50+ kullanıyorum çok memnunum tavsiyemdir..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aşağıdaki alanı doldurunuz *

Follow Me