ERKEKLER İÇİN CİLT BAKIMI

Sıcaerkekbakiim_646k su yerine ılık su ile duş alın. Ilık su, cildinizin kurumasını, dökülmesini ve kaşınmasını engeller. Su sıcaklığı arttıkça (ve suda uzun süre kaldıkça) cildinizdeki doğal yağlar akıp gider.

Cildinizi nemlendirin. Erkek cildi kadınlara göre daha yağlıdır ancak yine de günlük nemlendirici kullanmak gerekmektedir. Normal veya yağlı cilde sahip erkekler için hafif bir losyon veya nemlendirici jel yeterlidir. Kuru cildiniz varsa daha güçlü bir nemlendirici kullanmalısınız.erkek_bakim_urunleri_3

Sabun değil, yüz temizleyici kullanın. Kullanacağının yüz temizleyicide seramid, gliserin, ayçiçeği veya soya yağı veya petrolatum olmasına dikkat edin. Eğer cildiniz yağlıysa limon, çay ağacı yağı veya ökaliptus içeren temizleyiciler kullanın. Normal sabunlar cildiniz için faydalı değildir.

Tıraş olmadan önce sakalları yumuşatın. Kolay tıraş için, sakalları iyice nemlendirin. Eğer tıraş bıçağı tahriş yapıyorsa köpük yerine tıraş jeli kullanın. Tıraş jelleri sakalları yumuşatarak tahrişi ve kıl dönmelerini engellemeye yardımcı olur.

Alkol içeren tıraş sonrası losyonu kullanmayın. Tıraş cildinizin yüzeyindeki ölü hücreleri temizler. Bu durum cildinizi tahriş edebilir. Nemlendirici rahatsızlık hissini azaltabilir ancak alkol içeren losyonlar durumu kötüleştirir.

Hafifçe tampon hareketleri ile kurulanın, havluyu bastırmayın. Yüzünüzü yıkadıktan sonra havluylu hafifçe vurarak kurulanın, sürterek kurulanmak cildi tahriş eder.e6e13e307fc2e264fe18f9ec07251ea0

Almadan önce etiketleri okuyun. Cilt bakım ürünlerinin etiketleri ilk bakışta karmaşık gelebilir, yardımcı olabilecek anahtar kelimeleri arayın. Antioksidan veya A, C, E vitamini içeren ürünler cildinizin kendini yenilemesine yardımcı olur.

Kaz ayaklarını yok edin. Eğer göz veya ağız çevrenizde çizgiler oluşmaya başladıysa “hyaluronic acid” içeren nemlendirici kullanın. Kaz ayağı gibi daha derin çizgiler için “retinol” veya “glicolic acid” içeren yaşlanma engelleyici krem kullanın.

27c0aa2b1093a2afbdfeeb9cd21550e7

Güneş koruyucu kullanmaktan vazgeçmeyin. Yaşlanma lekelerinin ve kırışıklıkların en büyük nedeni güneş ışığının verdiği hasardır. Günde 5 dakika bile güneşte kalsanız cildiniz büyük oranda etkilenir. Bu nedenle güneş koruyucunuzu kullanmayı ihmal etmeyin.

Ayaklarınızın bakımını unutmayın. Yaşlandıkça ayak derisi kalınlaşır ve çatlar. Eczaneden bir ponza taşı alın ve sertleşen kısımları duşta her gün temizleyin. Ardından ayak için üretilmiş nemlendiriciler kullanın.

 

Share

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aşağıdaki alanı doldurunuz *

Follow Me