Glikolik asit içeren dermokozmetikler

Glikolik asit nasıl kullanılır? Glikolik asit içeren dermokozmetikler hangileridir ?

Glikolik asit kullanımı

Glikolik asit adı üzerinde glikoz esaslı ve şeker asidi olarak ta biliniyor. En küçük moleküllü Alfa hidroksi asit (AHA) olma özelliğini taşıyor. Şeker kamışı, şeker pancarı hatta ananastan elde edilebildiği gibi kimyasal sentez yöntemi ile de elde edilebiliyor.

Glicolik Asit

Glicolik Asit

Glikolik asit bir çok önemli kullanım alanına sahip. Tekstil sektöründen, kimya sektörüne , ilaç sanayiinden gıda sektörüne bir çok alanda vazgeçilmez bir doğal asit. Ancak en önemli kullanım alanı Cilt bakımı ve dermokozmetik sektörü. Glikolik asit cilt soyucu özellikte, bu sayede peeling etkili cilt bakım ürünlerinde, anti-age amaçlı ve cilt pürüzlerinin giderilmesinde kullanılıyor. Kimyasal peeling işlemi çoğunlukla glikolik asit ve bazen de laktik asit ile yapılıyor. Leke problemi yaşayan ciltler için üretilen dermokozmetik bakım ürünlerinde de sıklıkla kullanılıyor.

Dermokozmetiklerde kullanılan bazı asit türleri

Dermokozmetiklerde kullanılan bazı asit türleri

Glikolik asit dermokozmetik ürünlerde sıklıkla kullanılan bir AHA asidi. Yağlanmaya eğilimli ve karma ciltlerde cilt soyucu yenileyici amaçla,cilt  temizleme ürünlerinde %5 oranında, kremlerde %10 oranında, soyucu mendil ya da kimyasal peeling solusyonlarında %10 -20 hatta 30 oranında kullanıldığı formüllere rastlamak mümkün. Glikolik asit içeren dermokozmetik formüllerde bazen diğer AHA ya da BHA (beta hidroksi asit) çeşitleri ile kombine şekilde kullanılabilir. Salisilik asit , laktik asit ile glikolik asit kombinasyonu formüllere çok sık rastlamak mümkün.

Glikolik asit kullanımı cilt bakımı açısından çok başarılı sonuçlar verebiliyor. Ancak elbette kullanırken dikkatli olunmasını gerektiriyor. Çok hassas ciltlerin kullanması bazen tahrişe sebep olabiliyor. Özellikle yaz aylarında glikolik asitli ürünler mutlaka yüksek faktörülü güneş koruma ürünleri ile beraber kullanılmak zorunda. Genel olarak zaten akşam ya da gece kullanmak daha mantıklı olur. Böylece sabaha kadar ışığa karşı hassasiyet kısmen azalmış olur.

Formülünde glikolik asit içeren bazı dermokozmetik ürünlere örnek vermemiz gerekirse : DDF , DCL, Neostrata, Exuviance, Avene , Synchroline markalarında bu tip ürünler mevcuttur.

Ddf %10 glikolik asit içeren krem

Ddf %10 glikolik asit içeren krem

 

DDF glycolic %10 exfoliating oil control gel

http://www.dermomarket.com/DDF-Glycolic-10-Exfoliating-Oil-Control-Gel,PR-6534.html

Faydaları: Cildin aşırı yağ salımını dengeler, sivilce izleri ve ince çizgilerin görünümünü minimize eder, ücre aktivasyonunu hızlandırarak anti-age özellik gösterir. Siyah noktave akne oluşumunu engeller.

Kullanım Bilgileri: Sadece gece, temiz cilde göz çevresi kesinlikle hariç; yüz, boyun ve istenirse dekolte bölgesine uygulanır. Sabahları mutlaka cilt yıkanarak ürün ciltten arındırılmalı, güneş korumalı bir DDF nemlendiricisi kullanılmalıdır. Cildin yağlılık ve duyarlılık durumuna göre, gün aşırı ya da haftada en az 3 gece olmak üzere uygulanabilir.

Bu sayfamızda DDF Dermokozmetik Ürünleri tarafından üretilen , DDF glycolic %10 exfoliating oil control gel isimli dermokozmetik ürün hakkında kullanım bilgileri, DDF glycolic %10 exfoliating oil control gel Kullananların yorumları, DDF glycolic %10 exfoliating oil control gel fiyatları ve içeriği hakkında bilgiler sunulmuştur.

İçerik: Glikolik asit %10; soyucu özelliği ile hücre aktivasyonunu hızlandırarak, cildi yeniler. Cilt dokusuna pürüzsüzlük kazandırır. Gözenekleri ve ince çizgileri minimize eder.

Salisilik asit%2 ; aşırı yağ salınımını dengeler.

Çinko; cildin sağlıklı bir yapıya kavuşmasına yardımcı olur.

Selenyum; cildin sağlıklı bir yapıya kavuşmasına yardımcı olur.

antioksidandır, cildi nemlendirir.

Siyah üzüm çekirdeği ext.; çok güçlü bir antioksidandır. En etkili onarıcı doğal aktiflerden biridir.

Licorice ExtLmeyan kökü; renk açıcı özelliği vardır.

Magnezyum askorbil fosfat; cildin kolajen yapısını destekler.

Bergamot meyva ekstresi; antioksidan ve antiseptiktir.

Aloe Vera; cilde yumuşaklık kazandırır, rahatlatır, tahrişleri yatıştırır, kızarıklıkları önler, nemlendirme özelliği vardır.

Glutathione; vücudun ürettiği en önemli antioksidanlardan biridir. Hücre bütünlüğünün korunmasına yardımcı olur.

DDF Glycolic Wash % 5

DDF Glycolic Wash % 5

DDF glycolic exfoliating wash

Faydaları:%5 glikolik asit içeren jel formunda temizleyicidir. İnce çizgileri ve gözenekleri minimize eder. Cilt yapısını pürüzsüzleştirir. Ölü hücreleri düzenli kullanımla ciltten arındırır, cilde ışıltılı bir görünüm verir.

Kullanım Bilgileri: Sabah ve akşam, göz çevresi hariç uygulanır. Bol suyla durulanır.

UYARI: Hassas ciltlerde kullanılması tavsiye edilmez.

İçerik: Glikolik asit %5; cilt üzerindeki soyucu etkisiyle hücre yenilenmesini arttırarak cildin yenilenmesini sağlar.

Aloe Vera; cilde yumuşaklık kazandırır, rahatlatır, tahrişleri yatıştırır, kızarıklıkları önler, nemlendirme özelliği vardır.

Gliserin; cildi nemlendirir.

Panthenol; cildi nemlendirir ve korur.

Allantoin; cildi nemlendirir ve korur.

Tocopheryl Acetate( E vitamini) ; Antioksidandır.

Derma-e-Glycolik-Tonik

Derma-e-Glycolik-Tonik

Derma E Refining Vitamin A & Glycolic Toner 175ml

Vitamin A ve Deniz Bitkileri Ekstreleriyle zenginleştirilmiş, Ph dengeli tonik; temizileyiciden kalanları ve cildinizde ki kirlerin izini kaldırır. Cildinizi dengeler ve porların görünümü azaltır.
Paraben, parfüm, mineral yağlar, renklendirici İÇERMEZ.


Kullanım şekli :
Temizlemeden sonra bir pamuk yardımıyla; yüz ve boyuna yukarıya doğru hafif masaj ile Refining Toner uygulanır. Cilt derma e nemlendiricisi için hazır hale gelir.

 

Share

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aşağıdaki alanı doldurunuz *

Follow Me