Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır

 

guzellik-bakim-goz-cevresi-kadin-genclesme-2Göz çevresindeki cilt dokusu daha hassastır. Yüzün diğer bölgelerinde yağ bezleri bulunurken göz çevresinde yağ bezleri çok fazla bulunmadığından kendi kendini yenileyebilir bir yapıda değildir. Bu nedenle yaşlanmanın ilk izleri göz çevresinde görülmektedir.

Göz çevresi bakımında dikkat edilmesi gerekenler:
• Göz çevresi sık sık temizlenmemeli nemi ve yağı alınmamalıdır.
• Temizleyici seçimine dikkat edilmeli göz çevresine uygun yapıda hassas ve nemlendirici özellikte temizleyiciler kullanılmalıdır.
• Göz makyajıyla kesinlikle yatılmamalı, yatmadan önce temizlenip nemlendirici uygulanmalıdır.
• Göz çevresindeki kırışıklık oluşumuna karşı güneş ışınlarından korunmalı güneş koruyucu göz çevresi ürünü kullanılmalıdır.
• Göz çevresini uygun bir temizleyici ile temizledikten sonra yüz su ile yıkanmalıdır.

Yaşlanma etkilerine karşı muz;

A ve C vitamini yönünden zengin bir meyve olan muz yaşlanma etkilerini yavaşlatır ve cildinizi korur, ayrıca göz çevresindeki kırışıklık görünümünü azaltır.Evde-göz-çevresi-bakımı-nasıl-yapılır

Olgun bir muzu kaşığın tersiyle iyice ezin ve 1-2 çay kaşığı gül suyu ilave edin. Karışımı göz çevrenize sürün ve yarım saat bekleyin. Sonrasında ılık su ile yıkayın.
Erken yaşlanmaya karşı lahana;

Lahana çok güçlü bir antioksidandır, erken yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırmak için lahana maskesinden yararlanabilirsiniz.

3-4 adet lahana yaprağının suyunu çıkarıp göz çevrenize parmak uçlarınızla masaj yaparak uygulayın. 20 dakika kadar bekletip soğuk suyla yıkayın.
Yumurta akı; çırpılmış yumurta akını göz kenarlarınıza ve kırışıkların yoğun oluştuğu diğer bölgelere (dudak kenarları, kaşların arası gibi ) sürün. Kuruduktan sonra buzlu suya batırılmış pamukla temizleyin.

Göz çevresi peeling’i;

1 yumurta akı ile 1 çay kaşığı türk kahvesini iyice karıştırın ve nazikçe göz çevrenize sürün.1_d
20 dakika bekletip çok soğuk suyla durulayın.1 tatlı kaşığı badem yağı ve 1 çay kaşığı balı karıştırıp göz çevrenize sürün, 15-20 dakika beklettikten sonra ılık suyla yıkayın. Göz çevrenizi nemlendirecektir.
Göz altı morlukları için yulaf;

1 tatlı kaşığı yulaf ununu soğuk sütle karıştırıp göz çevrenize sürün ve kuruduktan sonra ılık suyla durulayın. Bu kür hem göz altı torbalarınıza hem de morluklara iyi gelecektir.
Dikkat Edin!

Asla ve asla makyajınızı temizlemeden uyumayın.
Göz makyajınızı temizledikten sonra gözlerinizi bebe şampuanı ile yıkayın. Böylece kirpik diplerinize kadar iyice temizlenmiş olacaktır.
Kalitesiz makyaj malzemeleri kullanmaktan kaçının. Bu hem mikrop kapma riskini arttırır hem de erken yaşlanmaya sebep olur.

Share

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aşağıdaki alanı doldurunuz *

Follow Me