GÜL SUYUNUN YARARLARI

Gül suyunun %100 doğal olmasına dikkat etmelisiniz.!

gül-suyu1

Saf gül suyunun cildi nemlendirme özelliği bulunmaktadır. Gülsuyu ile nemlenen yüzünüz, doğal canlı görünümüne de kavuşur.  Aynı zamanda temizleyici etkiye de sahiptir. Makyajınızı temizlemek için gül suyundan yararlanabilirsiniz.Gül suyunu buzdolabında saklayıp cilde soğuk bir şekilde uygularsanız, yüzünüzün kan dolaşımını hızlandırmış olursunuz.

Gül suyu her cilt için uygundur. Yağlı cildin nem dengesini sağlarken, kuru cildi nemlendirir, akneli ciltte ise aknelerle savaşır.gul_suyunun_faydalari-3

Saf gül suyu ciltteki kızarıklık ve şişkinliği yatıştırır, tıkanmış gözenekleri açar, cilde ışıltı-enerji verir, sivilceleri kurutur, cilt kuruluğunu önler. Cilde rahatlık ve canlılık kazandırır.Yağlı ciltlerde gül suyunu fazla yağı ortadan kaldırıcı etkisi için kullanmak istiyorsanız; haftada 2 kere gül suyunu pudra ile karıştırarak maske hazırlayıp yüzünüze uygulayın. Bu maskeyi yine gülsuyu ile temizleyin.

Sivilceli ciltler için ise sabah saatlerinde bir pamuk yardımı ile sivilceli bölgelerinize gül suyunu sürün. Bu işlem sivilcelerin kurutulmasında etkili olacaktır.

 

 

 

Share

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aşağıdaki alanı doldurunuz *

Follow Me