intim jel intim temizlik ürünleri

Vajinit, vajinal akıntılar, günlük intim bakım ve intim yıkama ürünleri, intim wash, intim jel ürünler hakkında bilgiler.

Kadın cinsel organının temizliği ve bakımı bir çok jinekolojik rahatsızlıktan korunmak için vazgeçilmez bir şarttır. Bu nedenle modern kadın ,  günlük bakımında yüz ve cilt bakımı kadar , genital bölge bakımı da yer alır. Genital bölgenin bakımı için en önemli ihtiyaçlardan birisi de intim jel, intim wash, intim yıkama gibi isimlerle adlandırılan intim temizlik ürünleridir.

Online Satış Sitesi : http://www.dermomarket.com/Intim-Temizlik,LA_1039-2.html
Overler (yumurtalıklar), tüpler, uterus (rahim), vajina ve vulva kadın genital (cinsel) organlarını oluşturur. Vajina anatomik olarak cinsel ilişkiye girilen ve adet kanının dışarıya akmasını sağlayan organdır ve  7 ila 9 cm uzunluğunda, kaslar ve üzerini örten mukozadan oluşan bir organdır. Sağlıklı her kadında doğal bir vaginal akıntı görülür .   Bu akıntının miktarı kişiye ve döneme göre değişiklik gösterebilir. Normalde bu akıntı beyazımsı  hafif sarımtırak – şeffaf ve kokusuz olmalıdır.  Hiçbir zaman yeşilimsi olmamalı ve kötü koku bulundurmamalıdır.  Koyu renk ve kötü koku bir enfeksiyon belirtisi olabilir.  . Akıntılarla ilgili en önemli konulardan biri de anormal akıntıyı normal akıntıdan ayırt etmek ve buna neden olabilecek yanlış kişisel alışkanlıklar, kişisel bakım ve hijyenik hatalardan vazgeçmektir. Hijyenik kurallara dikkat etmek ve düzenli olarak yapılan jinekolojik kontroller, bazen herhangi bir yakınmaya neden olmadan ilerleyerek sağlığınızı olumsuz etkileyebilecek enfeksiyonlardan veya başka hastalıklardan korunmanızı sağlar.
Bu tip enfeksiyonlar tıbbi tedavi gerektiren durumlardır. Tedavi edilmez ise daha ağır rahatsızlıklara sebep olabilir. Yoğun antibiyotik kullanımı, vaginit ve mantar enfeksiyonları gibi  durumlarda intim temizlik daha da önem kazanıyor.

Yetişkinlerde olduğu kadar kız çocuklarında da intim temizliği ve hijyeni önemlidir. Özellikle tuvalet sonrası temizliğe özen gösterilmez ise , kız çocuklarında kontaminasyona (bulaşmaya) bağlı enfeksiyonların oluşması kaçınılmazdır. O yüzden , bu amaçla üretilen pediatrik intim jel ürünleri mevcuttur.

Örnek Ürün :

http://www.dermomarket.com/Babe-Pediatrik-intim-Hijyen-Jel-200ml,PR-5725.html

http://www.dermomarket.com/Mustela-Stelatria-Protective-Cleansing-Gel-150ml,PR-11493.html

Uzun süreli ya da sık sık antibiyotik kullanımının vaginal bölgede bulunan doğal bakteri örtüsünü olumsuz yönde etkilemesi , zararlı mikroorganizmaların  hızlıca ve kotrolsüz çoğalmalarına sebep olur. Bu durumda da enfeksiyonlar gelişir. Enfekte olmuş genital organlar , daha büyük sağlık sorunlarına açık hale gelir. Cinsel yaşam ve genel sağlık tehdit altındadır. Bu nedenle genital bölgenin sağlığını korumak için intim temizliği yapılmalı ve bunun için de bu bölgenin PH derecesine, bakteri florasına ve özel hassasiyetine uygun intim jeller, intim wash temizleme ürünleri kullanılmalıdır.

İntim bölge temizliğinde, normal sabun, duş jeli, hele hele sıvı el sabunlarının kullanılması kesnlikle yanlış bir davranış olur. Bu tip ürünler durumu daha da kötüye götürebilir.
Vajinanın pH’ı

Sağlıklı bir kadında vajina, vajinal flora olarak adlandırılan birçok mikroorganizmayı içerir ve bu mikroorganizmalar arasında bir denge mevcuttur. Bunlar arasında özellikle laktobasiller vajinadaki glikojeni parçalayıp laktik aside çevirir ve ortam pH’sının 3.8 – 4.5 civarında asidik olmasında rol oynar. Bu asit özellikteki pH derecesi diğer zararlı bakterilerin ve mantarların üremesine engel olur. Vajinal florayı oluşturan mikroorganizmalar arasındaki dengenin bozulması enfeksiyonlara ve bunlara bağlı yakınmalara neden olur. Vajinal floranın devamlılığında rol oynayan faktörlere göz attığımızda östrojen hormonu vajina duvarının üst tabakasını döşeyen hücrelerin kalınlaşmasını sağlar.

Ergenlik öncesi ve menopoz sonrası dönemde östrojen yetersizliğine bağlı olarak bu tabaka ince kalır ve enfeksiyonlara yeterli direnci gösteremez. Bu tabakadaki vajinal hücreler normalde bol miktarda glikojen olarak adlandırılan ve şekerin depo formu olan molekülü içerir. Vajinal dengeyi sağlayan koruyucu bakteriler enerji kaynağı olarak glikojeni kullanır ve bu süreçte laktik asit oluştururlar.  Bu da kadın sağlığı için önemli bir denge koruyucu unsurdur.

Genital hijyen

Vulvovajinal bölgenin temiz ve kuru tutulması çok önemlidir. Kadınlarda vajina ve idrar yolları,anüse çok yakın olduğu için bağırsaklardaki mikroorganizmalar kolaylıkla bulaşarak vaginit ve idrar yolu enfeksiyonuna yol açabilirler. Bu nedenle temizliğin mutlaka önden arkaya doğru yapılması gerekir. Vajinal temizlik yapıldıktan sonra vajina mutlaka kurulanarak nemli bırakılmamalıdır. Banyodan ve havuzdan sonra da kurulama işlemi ihmal edilmemelidir. Pamuklu iç çamaşırı kullanılmalı, özellikle çamaşırın ağ kısmının pamuklu olmasına dikkat edilmelidir. Çamaşırlar düzenli ve sık değiştirilmelidir. Bedene uygun, kesimi rahat ve dar olmayan çamaşırlar kullanılmalıdır. Kokusuz ve renksiz tuvalet kağıdı kullanılmalıdır. Cinsel ilişki sonrasında genital bölgenin temizlenmesi önemlidir. Meninin pH’ı alkali olduğu için vajinal floranın dengesini bozar. Ancak bu temizlikte de elbetteki vajinal pH’yı bozmayacak şekilde uygun olarak üretilmiş intim ürünler kullanılmalıdır.

İntim Yıkama Ürünleri

Menstruasyon döneminde pedler veya tamponlar değiştirilirken, genital bölgedeki kanın intim bir yıkama ürünü, intim mendil veya sadece su kullanılarak uzaklaştırılması uygun olur. Beklemiş menstruel kan mikroorganizmaların üremesi için elverişli bir besiyeri oluştururken ayrıca kanın pH’ı 7.4 yani alkali olduğundan vajinanın koruyucu asit pH ortamını da olumsuz etkileyebilir. Hamilelik süresince  enfeksiyonlar özellikle artabilir ve tedaviye direnç gösterebilir.
Nasıl, saç , yüz ve vücut temizliği için özel ürünler kullanıyorsak ve sadece su ile yetinmiyorsak, sağlığımız ve özel hayatımız için büyük önem taşıyan bu bölgenin temizliği için de özel intim ürünleri kullanmak önemlidir.

eczanelerde veya online eczane sitelerinde Babe, Sebamed, Topicrem, Cumlaude, Femfresh, Uriage ve Numis med gibi markalara ait intim jeller , ve intim temizleme ürünleri bulunmaktadır. Bu markalara ait intim hijyen ürünlerini dermomarket.com’dan online sipariş verebilirsiniz.

 

Share

Sevebilirsin...

3 Yanıt

  1. Sevim diyor ki:

    Her duşta kullandığım bir üründür. sabun gibi cildi tahriş etmeden temizliği ve bakımı sağladığına inanıyorum intim ürünlerin.

  2. FERİDE İSMAİLOĞLU diyor ki:

    harika bir ürün kullandım faydasını gördüm

  3. bitter diyor ki:

    vajinal temizlik çok önemli intim ürünleri uygun fiyatı ile gerçekten çok iyi bir destekci bu anlamda kullanım esnasında herhangi bir alerjen durumada rastlamadımm hala favorilerim arasında sevgiler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aşağıdaki alanı doldurunuz *

Follow Me