KIRIŞIKLIK KARŞITI AJANLAR

cilt-utulemeYaşlanma belirtilerine karşı etkisi ispatlanan antiaging içerikler; Yeşil Çay, Retinol, Retinoidler, Vitamin C ve Reptidlerdir.

Vitamin C:

Vitamin C kolajen deposudur. Yüksek antioksidan içerik cildi serbest radikal hasarlarına karşı korur. E vitaminiyle birlikte kullanıldığında UV ışınlarına karşı korumayı artırdığı da söylenebilir. Vitamin C, suda çözünen bir antioksidan olarak, kolajen formasyonu ve dokunun iyileşmesi için gereklidir.

Yeşil Çay:

Yeşil çayın içinde güçlü antioksidanlar bulunur ve ilk yaşlanma belirtileri olan kırışıklıklar, güneş lekeleri, renk eşitsizlikleri ve elastikiyet kaybına karşı oksidatif hasarı nötralize ederek yaşlanma karşıtı bakımınızda size destek olur. shutterstock-102009724-small

Retinol ve Retinoidler:

Retionoidler kolajen ve elastin sentezini artırıp, derinin dolgunlaşmasını sağlayarak cildin pürüzsüz yapıya kavuşmasına destek olur. Düzenli retinol kullanımı genişlemiş porların daralmasına, kırışıklığın derinliğinin azalmasına ve derideki renk eşitsizliğinin düzelmesinde etkili olmaktadır.

Peptidler:

Araştırmalar bakır peptidlerinin deride kollajen üretimini artırırken ince çizgi ve kırışıklıkların görünümünü azalttığını da doğrulamaktadır. Bu nedenle çoğu ürünün içinde bulunmaktadırlar.

 

Share

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aşağıdaki alanı doldurunuz *

Follow Me