Kış Aylarında Soğuğa Ve Cilt Kuruluğuna Karşı;Avene Dexeryl Krem

Avene Dexeryl Krem
Kış mevsiminin bu soğuk günlerinde havadaki nem kaybına ek olarak ısıtma sistemlerinin havadaki su ve nemi azaltması ile cildin bu nemi tutabilmesi zorlaşır. Soğuk hava ve rüzgarın da etkisi ile Kış aylarında kızaran, pullanan, kaşıntı ile kendini gösteren cilt şikayetleri ile sıklıkla karşılaşılır. Hormonal değişiklikler, mevsim değişiklikleri ya da ani ısı değişiklikleri cilt kuruluğuna neden olabilir.

Kış mevsiminde artan soğuk etkisiyle cilt yüzeyindeki nem kolaylıkla yok olur. Eğer rüzgar da eklenirse kuruluk tablosu çok daha rahatsız edici boyutlara gelebilir. Cilt kuruluğu herkeste görülebilir; özellikle yaşlılıkta artar. Ayrıca tiroid problemleri, diyabet ve egzama, sedef hastalığı, atopik dermatit gibi bazı cilt hastalıklarının seyrinde kuruluk en belirgin bulgulardan biridir. Kadınlarda erkeklerden daha fazla oluştuğu ve şikayetlerin menopozdan sonra arttığı söylenebilir. Dış etkenlere karşı savunmasız, ve yetişkinlere oranla daha hassas ve ince olan bebek, çocuk ciltleri de bu durumdan fazlası ile etkilenir.

Cildin en büyük ihtiyacı ise şüphesiz nemdir. Nemini kaybeden cilt cansızlaşır, matlaşır. Kuruyan ciltte erkenden kırışıklıklar oluşur. Cildi nemlendirmek için öncelikle tabi bol su içmek gerekir. Dışardan da iyi bir nemlendirici krem ile nemlendirilmelidir. Kozmetik olmayan cildinizi koruyacak doğru bir nemlendirici seçmek cildinizin nem ihtiyacını sağlamak için önemlidir.Dermokozmetik firmaları genellikle Fransa kökenlidir. En başarılı cilt bakım ürünleri genellikle bu firmalardan çıkmaktadır. Dexeryl de bu başarılı Fransız dermokozmetik markalarından birisidir. Cilt bakımı ile ilgili ürünlerinin yanı sıra tedavi edici ürünleri de bulunmaktadır. Dexeryl ürünleri Avene laboratuvarlarında geliştirilmektedir. Dexeryl krem el, yüz ve vücut için kullanılabilecek çok iyi bir nemlendirici kremdir. 250 ml. Ve 50 ml olarak iki farklı boyutta satışa sunulan nemlendirici krem tüm ailenin kullanımına yönelik olarak geliştirilmiştir.

Dexeryl kremin yatıştırıcı özelliği büyüktür. Ayrıca atopik dermatit, ichtois gibi farklı dermatozlarda oluşan semptom ve belirtilerin hafifletilmesine yardımcı olur. Dexreryl krem harici kullanım içindir ve tüm ciltlerde kullanımı uygundur. Cilt kuruluğu sorunu olanlar daha sık kullanmalıdır. Hiçbir yan etkisi bulunmayan dexeryl kremi aile boyu güvenle kullanabilirsiniz.

Share

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aşağıdaki alanı doldurunuz *

Follow Me