Makyaj Çantanızın Olmazsa Olmazları…

Makyaj Çantanızın Olmazsa Olmazları…

Kadınların makyajlarına ve kozmetik bakımlarına ne kadar değer verdiklerini bilmeyen yoktur. Özellikle özel gün ve gecelerde her kadının makyaj çantasının tam tekmil hazır olması gerekir ve acil durumlarda hem güzelliği korumak hem de zorda kalmamak için bu çantanın doğru bir şekilde hazırlanması önemlidir. Çünkü gerekli malzemeleri çantanıza koyarken bir yandan da gereksizleri doldurursanız bu defa da boşu boşuna yük taşımış olursunuz. Her zaman makyaj çantanızda olması gereken demirbaş ürünlerden bir kaçını sizler için bir araya topladık. Bize göre bu ürünler makyaj çantanızın olmazsa olmazları…

makyaj-çantası

Makyaj çantasında olması gerekenler nelerdir soruları aklınızı kurcalıyorsa size olmazsa olmaz malzemelerden bir kaçı şunlardır. Elbette aşağıda bahsedeceğimiz kozmetik malzemelerin bir minimum olduğunu ve özel ürünler kullanmayı seviyorsanız onları da unutmamanız gerektiğini bir kez daha hatırlatalım. Seçim tabi ki sizin kullanım önceliğinize göre değişecektir.

ruj

İlk olarak yanımızda bulunması gereken malzeme tahmin edersiniz ki rujumuz. Zira kadınların yüzlerinde en çok dikkat çeken organlardan bir tanesi dudaklar ve kötü görünen dudaklardan hiç kimsenin hoşlanmayacağı açık bir gerçektir. Her zaman taze olması gereken dudak makyajınız hava koşulları, yiyecek ve içecekler ile yanlışlıkla silmeler sonucunda bozulabiliyor. Makyaj çantanızda bulunduracağınız favori rujunuz ya da dudak balmınız sizi bu dertten kurtaracaktır.  

Ayrıca özellikle çok sıcak ve çok soğuk ortamlarda cildinizdeki bozukluklar daha belirgin hale gelecektir ve bu durumun önüne geçmenin en büyük yolu fondöten veya kapatıcılar kullanmaktan geçer. Her durumda ve acil kusur gizleme vakalarında kullanılmak üzere çantanızda yedek bulunacak bir kapatıcı hoş görünmek istediğiniz anlarda yardımınıza koşacaktır. Kapatıcılık oranına göre belirleyeceğiniz bir markanın ürünü seçebilirsiniz. Jane Iredale Disappear Sivilce-Akne Genel Kapatıcısı oldukça yüksek kapatıcılığa sahip bir üründür. Ayrıca olmadık zamanlarda çıkabilen uçuklara karşı da geçici bir çözüm olarak kullanabilirsiniz.

jane-iredale-kapatıcı

Nemlendirici kremler ise özellikle bütün günü dışarıda geçiren kadınların kurtarıcısı diyebiliriz. Sürekli olarak araba egzozları, rüzgarlar, güneş, sıcak, soğuk ve onlarca farklı sert koşul altında cilt hemen kendini bırakmaya başlar ve kurur. Bu kuruma ise kırışıklara, dökülmelere ve hatta kapatıcılarda sorunlara neden olur. Aubrey EveryDay Basics Yüz Nemlendiricisi yaz ve kış kuru ve normal ciltlerin kullanabileceği ideal boyutlu bir nemlendiricidir. Düzgün bir şekilde nemlenen cildiniz bir yandan sağlığını korurken bir yandan da yüzünüzün yağ dengesinin korunmasına destek olur.

Eğer göz kalemi ya da far kullanıyorsanız tercihinize göre bu malzemeleri de çantanıza ekleyebilirsiniz. Bunlar dışındaki kozmetik bakım ürünleri mecburi değil opsiyonel olacakları için alıp almamak size kalmış diyebiliriz.

Share

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aşağıdaki alanı doldurunuz *

Follow Me