Saç Bakım Ürünleri

Saç Bakımı

Saç Bakım Ürünleri

Saç Bakım Ürünleri

Saç bakımı neden önelidir? Neden saç bakımı yapmalıyız  sorusuna verilebilecek en güzel cevap şu olsa gerek : Tüm canlılar aleminde , o canlıyı süslü gösteren, güzelliğini ön plana çıkartan ve bir anlamda da , o bireyin sağlıklı olduğunun da bir göstergesi olan özellikler mevcuttur.  Bir kuşun tüyleri, bir aslanın yeleleri, bir atın kuyruğu ne kadar güzelse o oranda da sağlıklı olmanın göstergesidir. Sağlıklı olmak , güzel görünmek birbirine eş olgular gibidir ve bu da çekiciliğin bir parçasıdır. Gerek karşı cinse gerekse aynı cinsiyete sahip kişiler üzerinde olumlu etki bırakmak günümüz insanı için çok büyük sosyal güç anlamına gelir. O nedenle sağlıklı ve güzel görünmek hem kişisel öz güven hem de sosyal başarı açısından önemlidir.  Saçlarımız ise bunun vazgeçilmez bir unsurudur.  Dolayısı ile ister kadın ister erkek mutlaka saçlarımıza önem vermeli ve uygun şekilde saç bakımı gereklerini yerine getirmeliyiz.

Saç Bakımı Nasıl Yapılır ? Saç bakımından önce neleri kontrol etmeliyiz?

Saç bakımı denince akla bir çok farklı yöntem ve saç bakım ürünü gelir.  Oysa sadece bakım ürünleri kullanmak sağlıklı bir saça sahip olmak için yeterli değildir.  Elbette saç ve saçlı deriye uygun bir saç bakım şampuanı seçimi, gerek duyuluyorsa bir saç maskesi, dökülme ve zayıflama gibi sorunlar varsa bazı saç losyonları ve saç serumları kullanmak gerekebilir. Ancak bundan önce genel bir fizyolojik kontrolden geçmek ve sağlıklı saç sahibi olmaya engel olan başka sağlık sorunlarımız var mı bu sorunun cevabını bulmalıyız.

Saç problemlerine sebep olabilen başlıca sağlık sorunları,

1-Anemi

2-Tiroid bozuklukları

3-Diğer hormonal bozukluklar, bazı ilaçlar

4-Sağlıksız beslenme

5-Sigara, alkol ve kötü alışkanlıklar

6-Mantar, seboreik dermatit

7-Saç derisi ve saç teline zarar veren kimyasallar

8-Yanlış şampuan ve saç ürünleri kullanımı

9-Genetik , androjenik saç dökülmeleri

10-Yoğun stres

Bu liste daha da uzatılabilir fakat en sık rastlanılan sebepler bunlardır, ve hemen hemen hepsi tedavi edilebilir ve uygun tedbirler ile önlenebilir problemlerdir.

Saç dökülmesi ve saç tellerinin gözle görülür şekilde incelmesinden şikayet eden birisi öncelikle kansızlık problemi olup olmadığından ve tiroid fonksiyonlarının normal olduğundan emin olmalıdır.

Beslenme açısından bazı problemler ve bazı mineral ve vitaminlerin eksiliğinden kuşkulanılıyorsa son derece güvenilir ve sağlıklı saç-deri besleyici takviye edici ürünler olduğunu unutmayın. Bu amaçla kullanılan ürünlere bir örnek :

Nutraxin HS-Formula 60 Kapsül

NUtraxin HS Formula

Nutraxin Hs Formula Kapsül

Her bitkisel kapsülde;

10mg Vitamin B5 (Pantotenik asid)

 •    6mg Vitamin B6
 •    2ug Vitamin B12
 •    100ug Biotin
 •    5mg Çinko
 •    50mg L-sistein
 •    50mg MSM (Metilsülfonilmetan)
 •    0,60mg Bakır
 •    150mg Vitis vinifera extraxt(Üzüm çekirdeği ekstresi ) (standardize %95 OPC)
 •    100mg Equisentum arvense extract (At kuyruğu ekstresi ((standardize %3 slica)
 •    100mg Urticadiodica root extract (Isırgan ekstresi)(standardize %0.8 sterols)

Kepek Problemi

Bunun yanında kepek sorunu yaşayan bir kişinin elbette sağlıklı saçlardan bahsetmesi mükün değildir ve kepek estetik açıdan da bir çok olumsuzluklara sebep olur. Çoğu zaman kepek  cildin doğal yağ salgısı içerinde değişik olumsuzlardan yararlanıp çoğalan mantar ve küf gibi mikroorganizmaların zararlı etkileri sonucu oluşur. Bu nedenle de özenli ve ciddi bir bakım olmadan çözülmesi imkansız bir sorundur. Aşırı yağlanmayı ve hızla çoğalan mikroorganizmaları saça zarar vermeden kontrol altına almak için çok kaliteli ve sağlıklı şampuanlar gerekirse maske ve losyonlar kullanmak gerekebilir. Saç bakımının önemli bir parçası olan kepek önleyici ve tedavi edici bakım şampuanları için verilebilecek çok güzel ve başarılı örnekler var.  Biz her zaman dermokozmetik kepek şampuanlarını kullanmayı öneriyoruz.

Kepek önleyici Saç bakım şampuanlarına örnek :

Vichy Kepek Karşıtı Şampuan (Hassas ve Kaşıntılı Saç Derisi) 200ml

Vichy Dercos Kepeğe Karşı Etkili Şampuan Normal/Yağlı Saçlar İçin

La Roche-Posay Kerium DS Anti Dandruff Intensive Shampoo

Ducray Kelual Ds Seboreik Dermatite Karşı Şampuan 100 ml

Topicrem kepek karşıtı krem şampuan

Uygun Saç Bakım Şampuanı Seçimi

Gerek kepek şampuanları gerekse dökülme önleyici şampuanlar , gerekse günlük kullanım için gereken şampuanlar , mutlaka özenle seçilmeli ve sizin saç ve saç derinize uygun olmalıdır. Unutulmamalıdır ki tek bir şampuanla komple bir saç bakımı yapmak imkansızdır. Bu nedenle mevcut sorunların çözümüne yönelik kepek şampuanı, yağ dengeleyici şampuan, dökülme önleyici şampuan gibi ürünlerin sürekli kullanılamayacağını aklınızdan çıkartmayınız . Birden fazla saç bakım şampuanını bir arada kullanmak en mantıklısıdır. Dökülme önleyici bakımla kepek önleyici bakım şampuanı , ya da diğer şampuanlar dönüşümlü olarak kullanılabilir.

Dökülme önleyici saç bakım şampuanlarına örnek :

Hamadi Honey Soymilk Hair Wash 335 ml

Vichy Dercos enerji veren dökülme karşıtı şampuan

Phyto Phytocyane Kadın Tipi Dökülme Önleyici şampuan

Organix Moroccan Oil Saç Dökülmesine Karşı Şampuan 385ml

Phyto Phytolium Dökülme Önleyici şampuan

KLORANE Kinin İçeren Saç Dökülmesine Karşı Canlandırıcı Bakım Şampuanı 200 ml

Ducray Anaphase Şampuan 200ml

Bioxcin Forte Yoğun Saç Dökülmesine Karşı 8 Kat Daha Etkili Şampuan 300 ml

La Roche Posay Kerium AC Saç Dökülmesine Karşı Şampuan

BABE anti hair loss shampoo (saç dökülmesini önleyici şampuan)

Şampuan kullanımında dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden biri de kesinlikle  en az 2 uygulama yapmaktır.  Tek uygulamada saç yeterince arınmadığı gibi bir kısım şampuanın sudaki kireç vs. gibi minerallerle etkileşime girmesi sonucu oluşan maddeler ancak ikinci kullanımda saçtan arınır. Bu nedenle Saç bakı şampuanları kullanırken önce bir köpürterek yıkama ve durulama, sonrasında köpürterek masaj peşinden 5-8 dakikalık bir bekleme süresi ve ardından bol su ile durulama şeklinde uygulanmalıdır.

Tüm Saç bakım ürünlerini satın alabileceğiniz güvenilir ve hızlı en ekonomik dermokozmetik satış sitesi dermomarket.com .

Saç bakım ürünlerine ulaşabileceğiniz linkimiz.

http://www.dermomarket.com/Sac-Bakimi,LA_708-2.html

http://www.dermomarket.com/Vichy-Dercos-Neogenic-28-Ampul,PR-9529.html

Vichy Dercos Neogenic Dökülme Önleyici Ampüller

Vichy Dercos Neogenic Ampül

Saç Bakımında kullanılan Diğer saç  bakım ürünlerine sonraki yazılarımızda devam edeceğiz.

Share

Sevebilirsin...

7 Yanıt

 1. ZEYNEP diyor ki:

  Bioxcin Forte Yoğun Saç Dökülmesine Karşı şampuanını kullandım. Bir dönem acayip bi saç dökülmesi sorunu yaşadım yılan yağı gibi bitkisel şeyler denedim ama fayda etmedi. Alış veriş sırasında Bioxcin’i deneyeyim dedim ve aldım çok iyi geldi 2 yıkamadan sonra azaldı ve bir kutu bittiğinde artık tutam tutam dökülme yol oldu. Eşimede aldım Bioxcin şampuandan ama o sürekli kullanmıyor orasıda kendi sorunu artık :))))

 2. Ayris diyor ki:

  Saç bakımı düşündüğümüzden daha önemli, hayalimizdeki saçlara ulaşmak için ona gerektiği ilgiyi göstermemiz gerekiyor. Bu nedenle Otacı’nın Lily – besleyici şampuanını aldım, diğer şampuanların içerisinde bulunan özellikle sülfat gibi ürünlerle saçlarıma verdiği zararı almıyorum bu şekilde ve çok memnunum.

 3. selda Akçay diyor ki:

  ben de bioblastan memnunum. fakat bu aralar pek dökülüyor acaba mevsimsel mi ?

 4. Nurten YILDIRIM diyor ki:

  Bende saç dökülmesi sorunu yaşayanlardanım. Bunun çözümünü SLS içermeyen doğal şampuanlarda buldum . Şu an OTACI nın şampuanını kullanıyorum. Arkadaşlara tavsiyem şampuanı almadan önce içeriğini okusunlar ve SLS olan şampuanları asla almasınlar

 5. dilek toplayıcı diyor ki:

  bir zamanlar çok sorunlu bir saçım yoktu. sadece çocukluk aklıyla sürekli sıcak suyla yıkanıyordum bu da kepek ve yağlanma yapıyordu onun haricinde saçlarım çok gür ve sağlıklıydı taki düzleştirici kullanana kadar saçlarım yarı yarıya azaldı. çok uzundu kestim ve yaklaşık 1 senedir parabenden uzak duruyorum. saç bakım yağlarını kullanıyorum daha neler neler ve ben ne zaman ki saçıma işkence etmekten vazgeçtim o da meyvelerini vermeye başladı. saçlarım gayet sağlıklı dökülme normal kepek yağlanma yok uzaması harika daha ne olsun

 6. Arwen Su diyor ki:

  Saç bakımı ile ilgili faydalı bilgiler edindim.Meğer ne çok doğru bildiğim yanlışlar varmış.

 7. Kumru diyor ki:

  Aslında eskiden saçlarım çok sağlıklı ve güzeldi, ama defalarca perma yaptırmam saçlarımı çok fena yıpratdı. Ben de uzun araştırmalardan sonra çözümü bitkisel şampuanlar da ve saç bakım yağlarında buldum. Herkese tavsiye ederim. 1 ay içinde saçlarınızdakı fark hiss edeceksiz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aşağıdaki alanı doldurunuz *

Follow Me