Saçları Daha Dolgun Göstermek İçin ipuçları

Saçları Daha Dolgun Göstermek İçin ipuçları

Saçlar, bayanlarında erkeklerinde en çok dikkat çeken aksesuarlarından biridir. Dış görünüşünüzü tepeden tırnağa etkileyen saçlarınızı korumak ve doğru şekilde bakımını yapmak için piyasada sayısız ürün bulmanız mümkündür. Ama önemli olan saç tipinize göre doğru saç bakım ürünlerini seçmek ve düzenli bir şekilde kullanmaktır. Saçları daha dolgun göstermek için bir kaç ipucuna ihtiyacınız olabilir.

saç-bakımı

Saçımızın sağlıksız ve mat görünmesi veya dökülmesi durumlarının birçok nedenleri vardır. Çünkü canlı, parlak ve dökülmeyen saçlar, sağlıklı vücudun da önemli bir işaretidir aynı zamanda. Her ay 1 cm kadar uzar. Saç dökülmesi; mevsimsel, hormonsal, besinsel, ilaç kullanımı, stres, genetik ve bazı cilt hastalıkları gibi nedenlere bağlı olabilir. sağlıklı saçlar için sorun yaşamadan baştan önlem almak daha doğru olur.

Saç bakım ürünlerinin yanı sıra günlük hayatta dikkat edeceğiniz bazı küçük detaylarla saç sağlığınızı korurken daha dolgun ve daha sağlıklı görünmesine de katkıda bulunabilirsiniz. Gelin bu detaylara kısaca göz atalım.

• Saçlarınızı kuruturken fazla çekiştirmek ve yoğun ısıya maruz bırakmaktan kaçının. Bu, saçların doğal esnekliğinin yok olmasına neden olur. Fazla kuruttuğunuzda saçlarınız daha seyrek ve cansız görünür.

• Özellikle saç rengini açan oryal gibi maddeler çok sık kullanıldığında saçların yıpranmasına, güçsüzleşmesine ve seyrelmesine neden olur. Oryal kullanımını sınırlayın.

• Saçlarınız seyrekse kısa veya orta boy saç modellerini tercih edin. Saçlar uzadıkça ağırlaşır ve incelir.

• Biyotin içerikli ürünler saçların daha dolgun görünmesine yardımcı olur.

• Saçlarınız, kıvırcık ise doğal kıvırcıklığını bozmayın. Saç düzleştirme ve sürekli fön saçın yapısını bozar ve solgun görünmesine neden olur.

• Saçlarınızı ördüğünüzde örgünüz çok ince görünürse yavaşça kenarlarından çekerek daha dolgun ve doğal görünmesini sağlayın.

• Amonyum loril sülfat ve sodyum loril sülfat içeren şampuanlardan uzak durun. Bu maddeler şampuanı elinize döktüğünüzde yoğun durmasını sağlar ancak saç tellerinizi ve diplerini kurutur.

• Saç köpüğünü saçınızın alt katmanlarına uygulamanız daha dolgun görünüm verecektir.

• Saçlarınız doğal olarak sol taraftan ayrılıyorsa sağa doğru ayırmayı deneyin. Bu sayede daha dolgun görünecektir.

• Kuru şampuanı gece yatmadan önce kullanın. Bu sayede fazla yağ yastığınız tarafından emilecek ve sabah kalktığınızda daha doğal bir görünümle uyanmış olacaksınız.

Share

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aşağıdaki alanı doldurunuz *

Follow Me