Saçlarınız Baştacınız

Saç Dökülmesinin Neden Ve Çözümleri

çiçekli-kız

Saç dökülmesi mevsim geçişlerinde en sık rastlanan sağlık problemlerinin başında geliyor. Beylerin olduğu kadar bayanlarında karşılaştığı bu sorunla başa çıkmak için birçok yöntem vardır. Saç dökülmesini önlemek için öncelikle saç dökülmesine neden olan etkenler tespit edilmelidir. Saç dökülmesi nasıl önlenir sorusunun cevabı ancak bu etken veya etkenler belirlendikten sonra verilebilir. Saç dökülmesinin sebeplerini birkaç başlık altında toplamamız gerekirse;

 

-Çeşitli hastalık ve ilaç kullanımına saç dökülmesi: Tiroid hastalığı, mantar enfeksiyonları, kanser tedavisi ve bayanlarda doğum kontrol hapı kullanılması saç dökülmesine neden olabilmektedir.

-Genetik yatkınlığa bağlı dökülmeler: Aileden gelen genlere bağlı olarak saç dökülmesi yaşanması mümkündür.

-Yanlış beslenme sebebi ile gelen saç dökülmesi: Saçlarınızın sağlıklı bir şekilde uzayıp dökülmemesi için protein ağırlıklı beslenmek ve B7 vitamini içeren besinler tüketmek gerekir. Aksi durumlarda ve A vitamini, B vitamini, biyotin, çinko, demir gibi besinlerin vücuda yeterli miktarda alınamaması saç dökülmesine neden olabilir.

-Normal saç dökülmesi: Uzmanlar günde 50 ile 100 saç dökülmesinin normal karşılanabilecek bir durum olduğunun altını çizmektedirler.

men

Saç dökülmesini önlemek için:

Günümüzde saç dökülmelerini önlemek ve yeni saç çıkmasını desteklemek adına birçok yöntem ve ürün bulunmaktadır. Bunların yanı sıra saçlarınızı korumak için uygulayacağınız basit yöntemler ile dökülmeleri azaltmak mümkün olabilir. Öncelikle saçlarınızı yıkarken uygun PH seviyesindeki şampuanları kullanmak gerekir. Saçlarınızı 2-3 günde bir yıkamanız yıkadıktan sonra uygun bir kremle kremlemeniz taramanızı kolaylaştıracaktır.  Islakken daha kırılgan olduğu için, saçı havlu ile ovalayarak kurutmaya çalışmaktan kaçınmak gerekiyor. Uzmanlar, fırça yerine geniş ağızlı ve düz uçlu tarakların tercih edilmesi gerektiğini bildiriyor.

Saçlarınızın canlı, gür ve güçlü olmaları için kullandığınız saç bakım ürünlerine de özen göstermelisiniz. Bu konuda son derece geniş ürün gamına sahip bitkisel içerikli şampuanlar ve bakım kremleri üreten markaların başında Phyto, Bioxcin, Babe, Cosmed,Bioderma, Farmona, Klorane ve hamadi saç bakım ürünlerini sayabiliriz.

Saç dökülmesine karşı kullanabileceğiniz saç serumları ve ürünleri ile J.F.Lazartigue, Vichy Dercos, Ducray, Organix ve Zigavus ürünlerinden saç tipinize ve sorununuza yönelik ürünlerle destek sağlayabilirsiniz. Unutmayın saçlarınız görüntünüzü tamamlayan en önemli unsurlardan biridir. Özenli bakım sağlandığında göz kamaştıran saçlara sahip olabilirsiniz.

Share

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aşağıdaki alanı doldurunuz *

Follow Me