Selülitle Başa Çıkmanın Yolları

Selülitle Başa Çıkmanın Yolları
Tıp dilinde ‘hidrolipodistrofi’ denilen selülit, derinin alt tabakasındaki yağ dokusunun, bağ dokuları arasında sıkışmasıyla ortaya çıkıyor. Hanımların başlıca sorunlarının en üst sırasında yer alan selülit bu yağların, özellikle kalça ve üst bacak bölgesinde düzensiz ve biçimsiz toplanmasına neden oluyor ve görmek istemediğiniz kötü görüntüler olarak ortaya çıkıyor. Portakal kabuğu görünümünde sadece yağ hücrelerinin suçu yok, aynı zamanda hızlı kilo kaybı ve zayıf bir bağ dokusu da selülit oluşumuna neden oluyor.

selülit

Neredeyse bayanların %90 ının etkilendiği selülit, popüler inanışın tersine, zayıf, normal veya kilolu bayanların hepsinde görülebilir. Selülit konusu kilodan çok cilt ilişkilendirilmelidir. Cilt altında yağ hücrelerinin sıkışması sonucu oluşan selülit portakal kabuğu ya da çukur görünümünü verir.

Genç-yaşlı, şişman-zayıf ayırt etmeden kadınların yüzde 80’ini yoklayan selülitin yerleşim alanları çok tipik. Uyluğun üst, dizin ve bileğin iç kısımları, kaba et ve baldırların arkası, üst bacaklar ve üst kollar gibi. Selülite zemin hazırlayan çok fazla faktör var. Ancak en çok üzerinde durulanlar, genetik yatkınlık, hormonların etkisi, dolaşım bozukluğu, beslenme alışkanlıkları ve hareketsiz yaşam.
Selülitli bölgeye masaj yapmakta oldukça etkilidir. Masaj yaparken deriye verilen ısı; bu bölgenin ısınmasına ve yağ dokusunun düzelmesine neden olur. Günümüzde üretilen selülit kremleri oldukça başarılıdır. Selülit kremleri gece yatmadan kullanıldığında daha etkili olduğunu söyleyen uzmanlar yatmadan önce bacaklarınıza kese yapın ardından masaj yaparak kremi sorunlu bölgelere uygulayın. Selülit vücuttaki bir rahatsızlıktır yan ürünler kullanmadan geçmesi zordur.

Galenic Elancyl etkili ve kullanımı keyifli ürünleri ile hanımların selülitle olan mücadelelerine destek olmayı amaçlıyor. İlaç kökenli uzmanlığı ile olağan üstü ürünler formüle eden Galenic Elancyl ürünleri muhteşem kokuları ile tüketicisinin gönlünü feth eder. Galenic Elancyl İnatçı Selülitlere Karşı Etkili Bakım Seti kolay emilen yapısı ve düzenli kullanım sonrasında gözle görülür bir değişim farkedersiniz. Elma ağacı ekstresi sayesinde yeni yağ hücrelerinin oluşumunu engellemeye yardımcı olurken ve Sichuan biberi esktresi sayesinde yeni yağ hücrelerinin sınırlandırılmasına yardımcı olur. Ürünün etkisi, kullanım şekline, ne sıklıkta kullanıldığına ve yaşam tarzına bağlı olarak değişebilir fakat Galenic ürünlerinin selülit konusunda ki etkinliği Galenic kullananlar tarafından onaylanmıştır.

Share

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aşağıdaki alanı doldurunuz *

Follow Me