Sivilce Maskeleri

Sivilce Akne Maskeleri 

Akne Maskesi

Sivilce maskesi

Sivilce oluşumu ergenlik çağından itibaren, hem erkek hem bayan çoğu kimseyi rahatsız eden bir olumsuzluktur. Bazen ergenlik  çağının son bulması ve erişkinliğe geçişle beraber bu sorun ortadan kalksa da , bazen çok uzun süreler sivilce sorunu çekildiği de olur. Erişkinlik döneminde de sık sık akne problemi yaşayan bir çok insan vardır. Sivilce oluşumunu önlemek için bir çok bakım ürünü kullanılır. Bu bakım ürünlerinden birisi de Sivilce maskeleri‘dir.

Sivilce maskeleri içerisindeki maddelerin çeşitliliğine ve etki şekline göre bir kaç farklı sınıfta incelenebilirler. Sivilce maskelerinin bir kısmı kil maske tarzındadır ve daha çok yağ emici, gözenek temizleyici etkileri ile ön plana çıkarlar. Bu tip maskelerin içerisinde sülfür yani kükürt açısından zengin kil ve doğal mineraller bulunur. Killi  sivilce maskeleri temiz cilde uygulanıp 5-10 dakika bekletildikten sonra yumuşak hareketler ile durulanmalıdır. Çok kuruduklarında sert tanecikler oluşabileceğinden hızlı  hareketler ile ovalanması ciltte hassasiyete sebep olabilir. Bu açıdan dikkatli olunmalıdır.

Bir başka tip sivilce maskesi ise silgi tarzında sivilce maskeleridir. http://www.dermomarket.com/Bioderma-Sebium-Mask-40ml,PR-6122.html  bu tip maskelere iyi bir örnektir. İçerisinde doğal kil yerine kaolin kullanılmıştır. Bu şekilde yine sebum dengeleyici görevini yerine getirir ve bitkisel maddeler ile de cildi yatıştırır ve antiseptik özelliklere sahiptir.

Avene Cleanance

Avene Cleanance Maske

 

http://www.dermomarket.com/Avene-cleanance-masque,TA-4691.html  ise içerdiği Avene Termal suyu ile cildi yatıştırır, termal kaynaklı doğal mineraller ile besler ve içeriğindeki diğer aktif maddeler aracılığı ile de yağ dengesini sağlar. Antiseptik özellik taşıyan aktif bileşikleri ile de cildin doğal dengesine dönüşü hızlandırır.Sivilce sorunu yaşayan bireylerin mutlak suretle iyi bir cilt temizliği ve haftada bir kaç kez sivilce maskesi uygulaması kesinlikle öneriliyor. Akne sivilce gibi cilt problemleri ile başa çıkmak için gerçekten disiplinli ve titiz bir bakım uygulamak şart. Sivilce maskeleri de bu bakımın en önemli parçalarından birisi.

 

 

 

 

 

 

 

Share

Sevebilirsin...

1 Yanıt

  1. Cemre diyor ki:

    Ergenlikten kalma sivilcelere bile etki gösteren güzel bir maske.Cilt yapısını bozmuyor.Regl dönemindeki sivilcelere bile iyi geliyor.Yaşasın sivilcesiz ciltler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aşağıdaki alanı doldurunuz *

Follow Me