YEŞİLÇAYLA GELEN GÜZELLİK

 

Işıldayan, genç, sıkı ve canlı bir cilt için en önemli aktif maddelerden biri yeşil çaydır.

yesil-cay-2015

Yeşil çay

GENÇ BİR CİLT İÇİN YEŞİL ÇAY:

Yeşil çay tüketimi için cildinizin olgunlaşmasını ve anti-aging etki ihtiyacı olmasını beklemeyin. Yeşil çay yüksek antioksidan içeriği ile cildin yenilenmesini hızlandırarak kolajen üretimini destekler. Cilt elastikiyetinin arttırılmasını sağlar. Aynı zamanda göz çevresindeki yorgunluk belirtilerini gidermek için içtiğiniz yeşil çay poşeti ile gözlerinize rahatlatıcı kompres yapabilirsiniz.

SELÜLİT KARŞITI ETKİ:

Bacaklardaki ödem, selülit ve varisler, bacakların estetik açıdan kötü gözükmesine neden olurken cildin yaşlanmasını da hızlandırır. Yeşil çay damar kalitesinin arttırılmasını ve bacakların pürüzsüzlük kazanmasını sağlayıcı etkiye de sahiptir.

IŞILDAYAN SAÇLAR:

dogadan-gelen-saglik-ve-guzellik-yesil-cay-7165169_x_8779_o

yeşil çayı kullanma faydaları

Güçlü bir antioksidan kaynağı olan yeşil çay, saç dökülmesine neden olan dehidrotestosteron (DHT) hormonu üzerinde de etkilidir. Kepeği önleyerek yeni saç kökü oluşumunu desteklemektedir.

SAĞLIKLI DİŞLER:

Yemek sonrasında içeceğiniz 1 fincan yeşil çay hem diş ve diş eti bakımınıza yardımcı olmakta hem de ağız kokusunu gidererek doğal bir ferahlık sağlamaktadır.

LEKE KARŞITI ETKİ:

Yeşil çayın yüksek antioksidan içeriği ile yaşlılık lekeleriyle savaşabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında güneşe maruz kalan ciltte oluşan koyu renkli cilt lekeleri için yeşil çay tüketmek oldukça faydalı olacaktır. Yaz aylarında 3 poşet yeşil çay ve bir limonun suyunu sıcak suda 3-5 dakika bekleterek lekelere karşı doğal savunma yöntemi gerçekleştirebilirsiniz.

Share

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aşağıdaki alanı doldurunuz *

Follow Me